Іран визнав збиття українського літака Рекомендовані

Субота, 11 січня 2020 07:47 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Генеральний штаб Збройних сил Ірану оприлюднив заяву, в якій визнається, що літак рейсу 752 МАУ 08.01.2020 був збитий силами ППО Ірану. У заяві йдеться, що це сталося в результаті людської помилки та не є навмисною атакою.

Текст заяви Генерального штабу Збройних сил ІРІ (неофіційний переклад з фарсі):

Шляхетна революційна нація ісламського Ірану,

У зв'язку з катастрофою літака "Боїнг-7" авіакомпаній "Українські міжнародні авіалінії" в середу вранці 8 січня, після ракетного удару на базу злочинців США та можливого впливу військових дій на інцидент, Генеральний штаб Збройних сил негайно розглянув таку ймовірність і створив інспекційну групу технічних та експлуатаційних експертів, незалежну від Державних авіакомпаній. Результати цілодобової експертизи цієї комісії надаються почесному народу Ірану:

  1. У відповідь на погрози президента та військових командувачів злочинних США націлитись на велику кількість цілей на території Ісламської Республіки Іран у разі проведення контроперації та з огляду на безпрецедентне збільшення повітряного руху в регіоні, Збройні сили Ісламської Республіки Іран реагують на можливі загрози. Вони були приведені найвищого рівня боєготовності;
  2. Протягом годин після ракетних ударів, присутність воєнних терористичних сил США навколо Ірану зросла, надходили повідомлення про можливі повітряні удари, спрямовані на стратегічні центри країни, з'являлися сигнали на радарах, викликаючи чутливість на приладах, переважно комплексів ППО.
  3. У таких критичних умовах літак рейсу 752 МАУ відправляється з аеропорту Імама Хомейні і, виконуючи поворот, знаходиться в безпосередній близькості від військової бази КСІР, знаходячись на висоті можливої ворожої цілі. Людська ненавмисна помилка спричинила удар по літаку, що, на жаль, призвела до мученицької смерті дорогих співвітчизників та загибелі іноземних громадян.
  4. Штаб Збройних Сил, висловлюючи співчуття сім'ям загиблих, запевняє, що після проведення відповідних ґрунтовних реформ, буде виключене повторення подібних інцидентів. Вся відповідальність за інцидент покладається на організацію повітряного простору ЗС ІРІ, будуть проведені необхідні судові дії.
  5. Якнайшвидше відповідні органи в КСІР представлять детальні пояснення шановному народові.

 

Разом з тим, Президент Ірану Хассан Роухані заявив про співчуття з приводу трагічної помилки зі збитим українським літаком.

Про це він написав у суботу, 11 січня, в Twitter.

"Ісламська Республіка Іран глибоко шкодує про цю катастрофічну помилку. Мої думки і молитви з сім'ями, які зараз в жалобі. Я висловлюю щирі співчуття.", - написав Роухані.

"Внутрішнє розслідування Збройних сил прийшло до висновку, що, на жаль, ракети, випущені через людську помилку, призвели до жахливої катастрофи українського літака і загибелі 176 невинних людей", - додав Роухані, пообіцявши судове переслідування тих, хто винен у непрощенній, як він зазначив, трагедіїчерез недостатньу роботу іранських ППО.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на офіційне повідомлення влади Ірану про те, що «через помилку» був збитий український пасажирський літак авіакомпанії «МАУ» рейсу PS752 сполученням Тегеран – Київ.

"Ранок сьогодні не був добрим, але приніс правду. Ще до закінчення роботи міжнародної комісії Іран визнав свою провину в збитті українського літака. Але наполягаємо на цілковитому визнанні вини. Ми очікуємо від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах", – написав Зеленський у фейсбуці.

Президент також висловив сподівання на продовження розслідування авіакатастрофи без штучних затримок і перепон.

"Наші 45 фахівців мають отримати повний доступ і взаємодію для встановлення справедливості", – підкреслив він.