Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вибачився за дії уряду під час Голокосту Рекомендовані

Понеділок, 27 січня 2020 07:29 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Влада країни зробила замало для захисту євреїв під час Другої світової війни, а чиновники робили те, що їм наказували нацистські окупанти, заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Про це він заявив у неділю, 26 січня, коли у країні відзначається 75-та річниця звільнення концтабору "Аушвіц-Біркенау", повідомляє DW.

"Оскільки останні з уцілілих досі серед нас, я вибачаюся від імені уряду за те, що робила держава в той час", - сказав Рютте під час церемонії в Амстердамі.

"Я роблю це, розуміючи, що жодне слово не може описати щось настільки ж величезне і жахливе, як Голокост. В цілому, ми зробили дуже мало. Недостатньо захисту, недостатньо допомоги, недостатньо визнання", - додав він.

Це стало першим в історії випадком, коли уряд Нідерландів вибачився за дії держави під час війни. У 2000 році уряд країни висловив смуток через "холодний прийом" євреїв, які вижили в концентраційних таборах та повернулись до Нідерландів.

Близько 75% з 140 тисяч євреїв, які жили в Нідерландах до Голокосту, були вбиті німецькими нацистами і їх місцевими прихильниками.

Раніше нідерландські уряди вибачалися за те, як поводилися з євреями, котрі пережили звірства під час Другої світової війни, після повернення додому з концентраційних таборів, але ухилялися від засудження ролі країни в переслідуванні євреїв та інших меншин під час німецької окупації.