У Литві відбудеться Міжнародна конференція з питань реформ в Україні

Вівторок, 25 лютого 2020 12:47 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Цьогоріч 7 липня Литва прийматиме Міжнародну конференцію з питань реформ в Україні, де очікується понад 400 представників делегацій високого рівня з ЄС, НАТО, міжнародних інституцій, організацій громадянського суспільства та бізнесу, науковців, представників української діаспори та медіа

Про це йшлося на першому засіданні робочої групи з проведення конференції під головуванням Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби, повідомляє "Урядовий портал".

Зазначається, що подібна конференція у Вільнюсі стане вже четвертою; перша відбулася у 2017 році у Лондоні. Формат заходу покликаний підсилити та продемонструвати світу процес реформування, який Україна здійснює для побудови сильної, успішної європейської демократії.

"Унікальність щорічної конференції з питань реформ полягає у тому, що це єдиний міжнародний захід високого рівня за межами України, присвячений виключно Україні. Цей шанс не можемо змарнувати", – зазначив Кулеба.

Він наголосив на необхідності забезпечити підготовку та проведення конференції на високому рівні. Для цього потрібна належна координація усіх залучених органів та активна комунікація заходу за межами країни.

"Саме тому було ухвалено рішення про створення цієї Робочої групи для вирішення стратегічних питань і загальної координації з підготовки та організації. Цьогорічна конференція буде своєрідним міжнародним представленням результатів та планів нового українського уряду", – сказав віцепрем’єр-міністр.

Конференція включатиме засідання на високому політичному рівні за участю президента та прем’єр-міністра України, а також панельні дискусії за участі міністрів, парламентарів, представників громадянського суспільства. Планується обговорити пріоритети амбітного плану реформу уряду та можливості, які він відкриває. Зокрема, йтиметься про структурні реформи в економічній сфері, заходи із покращення бізнес-клімату, впровадження належного урядування, розвиток цифрової держави та інші. Представники бізнес-спільноти дізнаються про можливості для інвестицій в Україні. Окремо представники офіційних делегацій обговорять безпекову ситуацію та підтримку України у захисті її суверенітету та територіальної цілісності.

Довідка: Минулого року конференція відбулася в Торонто (Канада), у 2018 – Копенгагені (Данія), 2017 – Лондоні (Велика Британія).