Президент США Дональд Трамп на рік продовжив антиросійські санкції через анексію Криму Рекомендовані

Середа, 26 лютого 2020 07:40 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Президент США Дональд Трамп пояснив своє рішення тим, що Росія, її дії та політика, і надалі несуть загрозу національній безпеці та зовнішній політиці Штатів.

Про це повідомляється на сайті Білого дому.

У наказі №13660 зазначається, що дії РФ в Україні включно з анексією Криму та агресією на Донбасі "продовжують підривати демократичні процеси та інститути в Україні; загрожувати її миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності; і сприятимуть незаконному привласненню активів держави".

«Дії і політика осіб, які підривають демократичні процеси і інститути в Україні; загрозжують її миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності; сприяють незаконному привласненню її активів, а також дії і політика уряду РФ, включаючи анексію Криму і застосування сили в Україні, продовжують становити надзвичайну загрозу національній безпеці і зовнішній політиці США Тому я визначив, що необхідно продовжувати надзвичайний стан, оголошений в указі 13660 у зв'язку з (подіями) в Україні», - йдеться в повідомленні.
 

Росія анексувала український півострів Крим у березні 2014 року. За участі "зелених чоловічків", людей у військовій формі без розпізнавальних знаків, вона провела там незаконний "референдум". Після анексії та окупації півострову на Москву було накладено ряд санкцій. Також її дії засудила міжнародна спільнота. Офіційно Кремль заперечує анексію, називаючи це "приєднанням" та "поверненням" Криму до Росії.

Трамп підкреслив, що надзвичайна ситуація повинна залишатися в силі після 6 березня 2020 року.

«Тому я продовжую її на рік», - заявив Трамп.

Зазначимо, що перший указ №13660 про введення санкції проти РФ за Криму був підписаний президентом США Бараком Обамою 6 березня 2014 року.