Павло Педенко: інтернет-проект «Хроніки революції», відтворює хроніку подій з Євромайданів світу Рекомендовані

Вівторок, 04 лютого 2014 07:28 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 2405 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Автор проекту "Хроніки революції" Павло Педенко розповідає про інтернет-проект maidanchronicles.com, який в режимі реального часу відтворює «історію революції», що написана людьми в соціальних мережах.
В основі ідеї сайту лежить збір інформації з соціальних мереж про Євромайдани за допомогою ключових слів та хештегів.

Подробиці я дізнався у автора ідеї та керівника проекту Павла Педенко.

Павле, Ваш проект є цікавим не тільки українцям в Україні, але й українцям діаспори.

Отже, Ви є автором проекту "Хроніки революції". Розкажіть про ідею створення проекту та про сам проект.

Насправді, я дуже тішусь з цього питання, тому що в нашо проекту дійсно красива історія. Все почалося в ніч після першого розгону Майдану, коли ми всі прокинулися в трохи іншій країні. Версій того, що саме трапилось на Майдані в ту ніч народилося багато, але, зрозуміло, справжню історію, такою як вона була, могли пересказати лише очевидці.

Тоді й народилась ідея створити проект, який зібрав би всю історію революцію, що була б написана самими людьми. Власне, з цим баченням і розпочали.

- Цікаво, а яка загальна чисельність людей у Вашій команді?

Це, мабуть, найскладніше питання, тому що починали ми з дуже маленькою команди друзів-однодумців, яка згодом переформатувалась і переросла в команду волонтерів з усієї України. Зараз ядро команди – це 7 людей. З ними ми створили digdata (http://digdatahq.com) - технологію збору, сортування та ранжування користувацьких даних із соціальних мереж, розиваємо проект “Хроніки революції” (http://maidanchronicles.com) та робимо проект для висвітлення Олімпіади в Сочі (доречі, запускаємось вже в найближчу п’ятницю, 7.02.2014).

- Скільки саме програмістів працює над проектом?

Вся наша команда – це розробники, окрім мене та дизайнера. Я координую проект в цілому, проте всі рішення приймаються колегіально. У нас немає бюрократії і всі рішення щодо внесення змін або створення додаткових технічних рішень приймаються колегіально. А іноді хтось з розробників каже: дивіться, яку я круту штуку вчора написав, давайте її підключимо? Так і працюємо.

- Я так розумію, що Ваш проект не є комерційним. Як Вам вдалося залучити фахівців-волонтерів?

У мене була цікава ідея. На вулиці була революція. Людям було цікаво стати частиною з одного боку – соціально важливого, а з іншого – технологічно цікавого проекту. Я просто написав запис про пошук волонтерів на Facebook і за годин зібрав майже 100 шерів. Мати широкий нетворк – це вже половина справи 

- Чому використовуєте саме ті соціальні мережі, які є на вашому сайті?

Ми запустили першу версію сервісу взагалі з одним сервісом – Twitter, тому що його, фактично, найлегше підключити. Все інше додавали поступово. Ми й зараз постійно збільшуємо кількість джерел, з яких отримуємо інформацію. І в цьому, власне, ідея digdata (http://digdatahq.com) - ми хочемо надавати людям доступ до якнайбільшої кількості відкритих користувацьких даних.

- Який механізм використовується для збору даних із соціальних мереж?

Мабуть, не буду влазити в технічні нюанси. Все робимо через відкриті API соціальних мереж.

- які критерії відбору контенту? Розумію, що то ключові слова.

Для більшості каналів отримання даних – ключові слова, але також користуємось хештегами там, де вони використовуються активно.

- У якому форматі (поданні) отримуються дані?

Фактично, ми отримуємо в текстовом форматі все, заносимо в базу і передаємо на головну сторінку сайту.

- Чи маєте проблеми з обмеження на отримання данних із соціальних мереж? Якщо є, то які?

Ну, з останнього, найбільші проблеми у нас виникли з підключенням «Однокласників». Там дуже складно отримувати користувацькі данні, зараз навіть думаємо, чи настільки нам це джерело потрібне.

- Отриманні дані зберігаються на сервері чи постійно виконуються запити до соціальних мереж і дані підтягуються із серверів соц мереж?

Зберігаються на сервері. В першій версії digdata використовували для збереження MySQL, але в оновленій версії, що буде викорстана для висвітлення Олімпіади в Сочі, використовуватимемо Mongo DB.

- Чи не порушуєте авторсікі права?

Не порушуємо. Принаймні, це нам сказали юристи, з якими ми мали честь консультуватися перед запуском.

- Як Ви знаєте, українська діаспора підтримує волю українського народу та постійно проводить акції, пікети та протести. - як зробити так, щоб світлини з Євромайданів світу були відображені на вашому сайті?

В 2012 я мав честь проходити стажування за Canada Ukraine Parliamentary Program – це було стажування в канадському парламенті, там і познайомився з діаспорою, так би мовити, в обличчя. Можна лише позаздрити активності з підтримки української культури у цих людей.

Щодо фотографій зі світу, то нам немає різниці де і коли фото було опубліковане. Якщо при публікації фотографій викорстовуються ключові слова або хештеги, по яким ми шукаємо, і до того ж вони не закриті для перегляду стороннім людям, то світлини, скоріше за все, вже з’явилися в системі.

- Ви говорили, що маєте безліч ідей, що незабаром будуть реалізовані. - розкажіть про ці проекти - чи будуть вони також цікаві для закордонного українства?

Створивши digdatahq.com на базі maidanchronicles.com ми, фактично, створили технологію, яка може бути використана для моніторингу подій, підбору та сортуванню контенту. Неважливо, що ми моніторимо (який захід, подію чи бренд), важливо, що ми отримуємо всі згадування в одному місці, де з ними зручно працювати. Це відкриває широке поле для подальших експериметів.

Наразі ми вже маємо декілька пропозицій щодо інвестування, проте ні для кого з нас робота над технологією не є “роботою”, ми робимо це для розваги, тому і не хочемо наразі надавати проекту комерційну складову. Для нас важливо зробити хороший продукт.

Дякую за розмову, бажаю творчої наснаги — і чекаємо появи інтернет-проекту Олімпіади в Сочі!

 

Останнє редагування Середа, 05 лютого 2014 06:09