Кримчани залишилися без туристів і заробітків Рекомендовані

Четвер, 08 травня 2014 05:54 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 2915 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У анексованому Криму туристів рахують на пальцях. "Покращення по-російськи" в Криму вилилося в зрив курортного сезону, величезні черги в будь-яку установу, стрибки курсу валют і масову купівлю об'єктів особами, наближеними до глави Чеченської республіки Рамзана Кадирова.

Раніше дорогою із Сімферополя до Ялти кожних двісті метрів стояв автомобіль, із якого кримчани пропонували житло із видом на море. Цьогоріч таких пунктів майже не зустріти. Місцеві жителі жаліються, що люди фактично не заселяються у приватні готелі і не купують традиційну ялтинську цибулю.

На набережній Ялти людей небагато. Атракціони для дітей порожні. Яхти, на яких так любили виходити в море українські туристи, прив'язані до берега. Зазнають збитків і ялтинські ресторани. Ніхто не хоче витрачати свої важко зароблені бюджетні гроші. Головна розвага для туристів – безкоштовні вуличні музиканти. Серед них є і щирий український бандурист дід Михайло, який після анексії Криму з поліцією спілкується щодня.

Головні критерії, якими керуються туристи, вибираючи місця для відпочинку, — безпека, зручність транспортного зв’язку, відсутність візового режиму, а також співвідношення ціни та якості. А Крим у сьогоднішніх реаліях програє в цих пунктах.

Крим як курорт Росію просто не цікавить. Можливо, за невеликими винятками. Наприклад, у Росії може бути розширено попит на унікальні лікувальні грязьові курорти Сак та Євпаторії для відновлення здоров’я поранених у боях російських солдатів і офіцерів, а також колишніх афганців, інвалідів-спинальників, оскільки в Росії таких ресурсів немає. Можливо, будуть затребувані дитячі курорти Євпаторії, оскільки такого рівня дитячий курорт лише один на всю Росію — в Анапі, і він перевантажений. Для реклами, можливо, спонтанно розвиватиметься «Артек», парадні царські музеї, дачі високопосадовців. І все. Це менше 20—25% курортних ресурсів Криму.

 Як у Радянському Союзі, не світить розвиток таким курортним регіонам як Азовське узбережжя північного Криму, Західний Крим, Керченська зона. Там вже поновлюються військові зони. Крим вже сьогодні насичується російськими військами, які безупинно переправляються через Керченську протоку, буде відновлено решту військових заводів, зокрема, вже заявлено, що скоро запрацює давно зупинений завод торпед в смт Орджонікідзе, колишніх підприємств ВПК Радянського Союзу у Феодосії, Севастополі, в інших регіонах, буде відновлено військові аеродроми, розширено базу для модернізації Чорноморського флоту. І влітку туристи, як можна передбачити, через Керченську протоку переправлятимуться на поромах разом з танками, БТРами, ракетними пусковими установками й безліччю солдатів. Кому хочеться їхати на відпочинок туди, де брязкають зброєю?

Відомий кримський економіст, голова ради Таврійського інституту регіонального розвитку Андрій Клименко заявив виданню «FaceNews», що «Росія хоче створити в Криму військову базу. Ймовірно, туди перебазують ще три полки бомбардувальників, зокрема стратегічних — носіїв ядерної зброї. Є вірогідність, що буде відроджено базу зберігання ядерної зброї в урочищі Кизилташ між Судаком та Феодосією. Крим буде сірою зоною типу Придністров’я, туди не ходитимуть круїзні лайнери й іноземні торговельні судна. Не літатиме «Аерофлот». Ця компанія вже потрапила під санкції у вигляді заборони польотів за кордон, а аеропорт «Сімферополь» припинив бути міжнародним. Врешті-решт, буде дуже ускладнено залізничне пересування територією України і залишиться лише коридор через Керч на Тамань...».

Зате, туристичні агентства зазначають, що до жовтня 2014 знайти вільний номер в готелях важко.

"Ми вже не працюємо з місцевими готелями, до жовтня все забито всякими ФСБшниками і чинушами, які приїхали вчити кримчан, як жити по-російськи", - розповіли в турагенції.

Пропозиції російських турагентств:

 

Останнє редагування Четвер, 08 травня 2014 06:18