Балтійський шлях: живий ланцюг Вільнюс-Рига-Таллін 1989 року Рекомендовані

Середа, 20 серпня 2014 05:37 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 5113 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

23 серпня 2014 року о 18:00 на Європейській площі у Києві з нагоди 25-річчя Балтійського шляху і у День прапора України, посольства Литви, Латвії та Естонії проведуть акцію солідарності з Україною - символічний живий ланцюг.

За словами організаторів, основною метою акції є показати солідарність з українським народом, продемонструвати необхідність єдності, спираючись на приклад Балтійських країн, вшанувати пам'ять жертв тоталітарного режиму та всіх загиблих за вільне та європейське майбутнє України.

 

Як відомо, 23 серпня 1989 року відбулася грандіозна акція "Балтійський шлях" - 2 млн людей, тримаючись за руки, об'єднались у один живий ланцюг довжиною 600 кілометрів між столицями балтійських країн Вільнюсом, Ригою і Таллінном.

Це був мирний протест проти розділу Європи та окупації Балтійських країн, проти підписаного у 1939 році таємного протоколу між сталінським СРСР та гітлерівською Німеччиною. В результаті реалізації цього документу, відомого як "пакт Молотова-Ріббентропа", Радянський Союз окупував країни Балтії.

"Балтійський шлях свободи пролунав по всьому СРСР і навіть за його межами, - нагадують організатори. - Ця акція була доказом того, що навіть після півстоліття брехні, істина може бути відроджена і перемогти".

"Балтійський шлях" надихнув Народний рух України організувати 22 січня 1990 року живий "Ланцюг єднання" між Києвом і Львовом.