Генконсула України в Барселоні відкликають через підтримку диктатури Януковича Рекомендовані

Вівторок, 23 вересня 2014 10:05 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1628 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Міністерство закордонних справ України розпочало процедуру відкликання Олександра Хрипунова з посади генерального консула України в Барселоні, який активно підтримував сумнозвісні закони, прийняті 16 січня.

 

Про те, що Міністр Павло Клімкін вирішив таки звільнити Хрипунова з посади, розповів "Європейській правді" офіційний представник МЗС України Євген Перебийніс. Точна дата повернення Олександра Хрипунова до України ще невідома.

"Міністром Павлом Клімкіним прийнято рішення про завершення роботи Олександра Хрипунова на посаді генерального консула України в Барселоні", - повідомив дипломат.

Якщо закордонне відрядження завершується, то відбувається певна процедура. Зокрема, керівники дипломатичних закладів мають провести низку прощальних зустрічей. Загалом це має тривати не довше місяця, – розповів Євген Перебийніс.

Уже півроку українці в Каталонії вимагають звільнення генерального консула України у Барселоні. Під час Євромайдану дипломат різко розкритикував мітингувальників, назвавши їх нацистами. Також Хрипунов підтримав диктаторські закони Колесніченка-Олійника від 16 січня.

Варто відзначити, що в розпорядженні МЗС є процедура термінового відкликання дипломатів, але в даному випадку вона, очевидно, не була задіяна. Приміром, за часів Януковича генконсулу в Стамбулі Богдану Яременко (який розкритикував дії силовиків на Майдані) дали лише тиждень на завершальні процедури.

Відповідно до чинного законодавства, відкликаний дипломат повертається в центральний апарат МЗС.

Євген Перебийніс переконаний, що така поведінка дипломата вплине на його подальшу кар’єру.

Закон про люстрацію уже прийняли, тож через цю процедуру доведеться пройти не тільки Хрипунову, але і всім дипломатам, – сказав Перебийніс.

Джерело