15 бійців АТО стануть депутатами Верховної Ради України Рекомендовані

Четвер, 30 жовтня 2014 10:22 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1355 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

До Верховної Ради потраплять близько 15 командирів та бійців добровольчих батальйонів, які брали чи беруть участь в АТО на Донбасі.

 

Утім, деякі експерти переконані, що навіть такої кількості бійців достатньо, аби створити дієву силу в Раді. "Вони не мають досвіду в політиці, але можуть принести певні тенденції в парламент, зокрема, ініціювати більшу прозорість його роботи, аби народні обранці були менш піддатливі корупції. Також люди очікують від бійців АТО, що вони серйозно візьмуться за питання обороноздатності країни, знаючи ситуацію зсередини", - переконаний заступник генерального директора Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Юрій Якименко.

Комбати таких добровольчих батальйонів, як "Донбас", "Дніпро-1", "Миротворець", "Айдар", "Луганськ-1", здебільшого були в перших десятках партійних списків партій "Народний фронт", "Об'єднання "Самопоміч", Радикальної партії Олега Ляшка. А позаяк ці політичні сили впевнено проходять до парламенту, вже незабаром вони замінять камуфляжний одяг військових на костюми й краватки.

Депутаткою стала й бійчиня батальйону "Айдар" Надія Савченко, яка йшла на вибори під першим номером списку партії "Батьківщина". Хоч її партія й долає прохідний бар'єр за результатами голосування, Савченко поки що не зможе зайти в Раду через те, що сидить за ґратами в Росії, де її звинувачують, зокрема, в причетності до вбивства двох російських журналістів під Луганськом.

У мажоритарних округах на позачергових парламентських виборах балотувалися 33 добровольці із зони АТО. В 39-му окрузі на Дніпропетровщині перемогу здобув командир добровольчого корпусу "Правий сектор" Дмитро Ярош. В окрузі 122 на Львівщині переміг Володимир Парасюк з батальйону "Дніпро-1", вибори в одному з округів Київщини виграв козак Михайло Гаврилюк, над яким взимку знущався "Беркут", роздягнувши на морозі в центрі Києва. Нині він воює на Донбасі в складі батальйону "Золоті ворота". В окрузі 194 на Черкащині виборці проголосували за бійця батальйону "Азову" Олега Петренка, а в окрузі 217 на Оболоні в Києві переміг комбат батальйону Андрій Білецький.

Директор Центру політичного аналізу "Стратагема" Юрій Романенко закликає не надто покладати надії на ефективність парламентської роботи бійців. "Партії завели їх у парламент як приманку. Якщо раніше була мода на депутатів-співаків чи спортсменів, то зараз маркетинговий підхід політиків змінився й вони використали вояків із зони АТО, щоб та чи інша політична сила отримала електоральні бонуси", - каже Романенко.

"Deutsche Welle"