Президент України відкликав представника України з виконавчого комітету СНД

Четвер, 13 листопада 2014 07:50 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Президент України Петро Порошенко відкликав з Виконавчого комітету Співдружності Незалежних Держав (СНД) представника України Анатолія Дроня.

 

Відповідний указ № 869/2014 опублікований на сайті глави держави.

«Відкликати Дроня Анатолія Андрійовича з Виконавчого комітету Співдружності незалежних держав у зв'язку з поданою заявою», - йдеться в указі президента.

Анатолій Дронь був відряджений у виконком СНД для виконання обов'язків заступника голови виконавчого комітету - виконавчого секретаря СНД у лютому 2007 року. До червня 2005 року Дронь обіймав посаду першого заступника міністра закордонних справ України у зв'язках з Верховною радою.

Нагадаємо, що в березні влада України оголосили, що відмовляється від подальшого головування в СНД у 2014 році, після чого функції голови взяв на себе Мінськ. Секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Парубій заявив тоді, що Україна має намір відмовитися від участі в СНД, але поки не подавала офіційної заявки.

Заступник глави російського МЗС Григорій Карасін у відповідь на заяви української сторони говорив, що членство України в СНД поки що залишається формальним.

На початку грудня 1991 року Росія, Білорусь і Україна підписали угоду про створення СНД. Однак прийнятий 22 січня 1993 року статут співдружності Україна не ратифікувала. Остання спроба була зроблена в 2010 році, але вона не увінчалася успіхом. У зв'язку з цим з юридичної точки зору Україна не є членом СНД. У співдружності вона знаходиться тільки як спостерігач.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається