Клімкін: ОБСЄ ризикує сповзти у забуття Рекомендовані

Четвер, 04 грудня 2014 13:02 Автор  Марта Патика Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1047 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Організація з безпеки та співпраці в Європі  може зникнути, якщо не змінить принцип функціонування.

Міністр подякував швейцарському голосуванню за зусилля у вирішенні українсько-російського конфлікту та заявив про повну підтримку офіційним Києвом роботи спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Водночас, за його словами, організації не вдалося досягти відчутних результатів.

"Організація має вживати більш рішучих кроків, щоб визначити рішення, направлені на ефективну відповідь існуючим викликам та викликам, що виникають. В іншому разі є загроза, що ОБСЄ сповзе у забуття, як орган, що не матиме значення", - сказав Клімкін на засіданні ОБСЄ у швейцарському місті Базель.

"Якщо ОБСЄ віднаходитиме себе як організація здатна або така, що ефективно реагує на сучасні виклики, то необхідний конкретний прогрес у низці сфер"- підкреслив міністр.

Він також нагадав про підписання Будапештського меморандуму, річниця підписання якого припадає на 5 грудня, та довіра до якого була зруйнована Росією.

"В п’ятницю буде річниця – 5 грудня 1994 року було підписано Будапештський меморандум. 20 років по тому цей документ було зруйновано  одним з підписантів, а саме Російською Федерацією.", - звернувся Клімкін до міністрів.

Міністр підкреслив, що якщо не буде вжито відповідних кроків, подібна доля може спіткати один із основних документів ОБСЄ - Гельсінський заключний акт 1975 року (визначає непорушність кордонів в Європі .- ЄП).