×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 45

У нас не дефолтний і навіть не переддефолтний стан, - Мінфін України Рекомендовані

Четвер, 11 грудня 2014 14:43 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1562 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюкі під час виступу в парламенті заявив, що Україні необхідна додаткова фінансова допомога, "щоб вижити і не допустити дефолту".

В свою чергу Міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що Україна не перебуває на межі дефолту.

"У нас не дефолтний і навіть не переддефолтний стан. Сьогодні це питання в уряді навіть не обговорюється. Хоча ніхто не приховує, що ситуація дуже складна - Україна потребує термінової стабілізації фінансової системи, зокрема банківського сектора", заявила міністр.

Крім того, датські економісти прогнозують можливий дефолт Росії у 2015 році

Економісти датського інвестиційного онлайн-банку Saxo Bank вибрали 10 страшних подій, які можуть перевернути світ інвестицій наступного року. Серед них - можливий дефолт Росії.

Росія у 2015 році знову може оголосити дефолт, вважає головний економіст Saxo Bank Стін Якобсон. Економіка країни перебувала на спаді й навіть до введення санкцій, 25%-ного падіння цін на нафту і конфлікту з Україною. Ці проблеми тепер набули майже критичного характеру, і їх яскравим підтвердженням стало падіння рубля на 40% щодо американського долара цього року, пояснює Якобсон.

Російську економіку чекає потужна буря, яка може призвести до того, що або державні компанії, або сам уряд почнуть вибірково оголошувати дефолт.

У період із 2014 року по кінець 2015 року російські компанії повинні виплатити $134 млрд США за зовнішніми борговими зобов'язаннями. Так, валютні запаси Росії становлять $400 млрд, однак, незважаючи на те, що ці резерви можуть допомогти Росії виграти трохи часу, «закон Ротенберга» (компенсація з бюджету російським бізнесменам їх втрат у зв'язку з санкціями Заходу), інтервенції для підтримки курсу рубля, прийдешній дефіцит поточного балансу, великий дефіцит бюджету (нестача податкових надходжень та надходжень від продажу нафти) і майже повне обмеження доступу до зовнішніх ринків капіталу означають, що ці $400 млрд можуть перетворитися на суму, достатню лише для покриття дрібних витрат.

Останнє редагування Четвер, 11 грудня 2014 14:57