Україна відмовилася від позаблокового статусу

Вівторок, 23 грудня 2014 11:42 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

За відповідне рішення проголосували 303 народні депутати.

Депутати підтримали законопроект Петра Порошенка "Про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості", внесений ним 18 грудня.

 "Агресія Російської Федерації проти України, незаконна анексія нею Автономної Республіки Крим, ведення проти нашої держави так званої "гібридної війни", військове втручання у східних регіонах України, постійний військовий, політичний, економічний та інформаційний тиск з боку Росії зумовлюють необхідність пошуку більш дієвих гарантій незалежності, суверенітету, безпеки  і територіальної цілісності України", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

 Разом з тим у Раду внесла свій законопроект лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко. Однак її законопроект не отримав підтримки серед інших фракцій.

 Перед голосуванням за законопроект з трибуни ВР виступив глава МЗС Павло Клімкін. Він звернувся до депутатів з проханням підтримати законопроект президента. "Цей закон дозволить нам захистити нашу незалежність", - заявив міністр.

Відмова від позаблокового статусу України обгрунтований політикою РФ щодо України.

Раніше прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв назвав Україну «потенційним військовим противником» Росії.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається