"З Україною в серці де б ми не були" - підтверджують українці з усього світу Рекомендовані

Четвер, 01 січня 2015 08:52 Автор  Наталія Оленюх Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1523 разів
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Українці діаспори з чотирнадцяти країн світу взяли участь у флешмобі на підтримку України.

На центральних площах столиць Грузії, Італії, Греції, Великобританії, Франції, Польщі, Іспанії, Німеччини, Нідерланди, Пакистані, Америці, Австралії та Японії провели флешмоб, щоб показати єдність українців не тільки в Європі, але і у всьому світі.

Українці в різних куточках нашої планети долучилися до акції, щоб «написати» своїми тілами патріотичну фразу, повідомляють «Новини діаспори» Укрінформу із посиланням на портал «Погляд».

«Акція об’єднати українські діаспори під єдиним гаслом народилася в Італії, а саме у Неаполі. Ідея створення даного флешмобу належить Оксані Абраменко. В подальшому фотографії учасників акції та гасло, яке створили, будуть зібрані в креативний патріотичний кліп, який згодом активісти презентують громадськості», - зазначається в повідомленні.

Кожна з діаспор вибрала по одному слову із фрази «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ ДЕ Б МИ НЕ БУЛИ!» і сформувала слово із учасників флешмобу. Українці, викладаючи своїми тілами букви з цієї фрази, поширили великий слоган через різні міста та країни світу.

«Це найменше, що ми могли зробити для нашої країни та для людей, які її захищають та підтримують», - кажуть організатори.

Основною ціллю акції є підтримка морального духу українців. Українці повинні відчувати, що весь український світ їх підтримує та допомагає. Ініціатор Оксана Абраменко об’єднала українців з зони АТО, а також тих українців, які проживають закордоном.

З гаслом «З Україною в серці де б ми не були!» українці вийшли на майдани столиць країн, де їх закинула доля емігранта. Слова цього речення були започатковані на Майдані, коли мільйон українських сердець бились в унісон. “УКРАЇНА” була, є та буде на устах і в серці кожного. Україна у кожного в серці, вона звучить словами, майорить вишиванками на грудях, зігріває рідним словом.

Зазначається, що флешмоб почався з зони АТО. Першим учасником цієї акції був батальйон патрульної служби особливого призначення “Тернопіль”, вояки склали живу букву «З», першу з фрази.

Наступними учасниками акції були українці, які проживають в Кампанії ( Неаполь)На площі Данте, одній із центральних у місті, вишикувались кілька сотень людей і живим ланцюгом створили слово “Україною”. Дипломатичні представники України в Італії були присутніми на заході. Акцію відвідали та прийняли участь у флешмобі Надзвичайний та Повноважний Посол України в Італії Євген Перелигін та Генеральний Консул України в Неаполі Леонід Домарецький. Вони висловили свою підтримку українській спільноті в Італії та заявили, що завдячуючи таким акціям, українці мають змогу єднатися та доносити правду в кожній країні світу.

У Римі акцію підтримали учні та батьки української суботньої школи «Престиж». Учні, які вивчають материнську мову, культуру та історію рідного краю, вчаться за шкільною українською програмою, виклали «Серце». Такі «меседжі» дають старшому поколінню приклад того, чого хоче молодь. Патріотичний флешмоб показав, що діти люблять свою Україну, вона є в їхньому маленькому сердечку.

Українська діаспора в Італії “серцем і душею” з Україною! 30 листопада українці, які мешкають в Італії, приїхали до Риму на концерт групи «Океан Ельзи». Недарма кажуть, що всі дороги ведуть до Риму! Нашим місцем зустрічі була Площа Святого Петра у Ватикані. Молодь, яка проживає в Мілані, Тревізо, Віченці, Конельяно, Неаполі, Римі, Анконі, Болонії, Козенці, Падові зібралася, щоб на античній площі «сказати світу» рідною мовою, що ми з Україною в серці! Своїми тілами учасники акції виклали слово «СЕРЦІ».

«Своє» слово вибудувала також українська діаспора, яка проживає в Нідерландах. Нашого цвіту по всьому світу. Досить часто людина надовго опиняється далеко від рідної домівки в залежності від життєвих обставин. Але пам’ятає про своє коріння, де б вона не була. Нідерланди долучилися до флешмобу буквою «ДЕ».

Естафету флешмобу прийняв також Париж. Українцям у Франції випало менше роботи, з усього речення “З Україною в серці де б ми не були”, вони формували частку “Б”.

Наймасовіша акція відбулася в день виборів до українського парламенту в Греції. Українська діаспора в Афінах складала слово “МИ”.

Жителям британської столиці дісталась частка “НЕ”. Спеціально для флешмобу учасники принесли жовті та блакитні парасольки. Кращого символу, як парасолька, для Туманного Альбіону годі й придумати. Лондонці підійшли до завдання з креативом.

Німеччина створювала слово «БУЛИ». Учасником флешмобу був член родини Степана Бандери – його зять – Андрій Куцан. У патріотичному дійстві взяли участь близько сотні емігрантів різного віку. Усі, від старого до малого, відчували особливу єдність. Ця абсолютно аполітична акція, покликана підтримати військових, які обороняють територіальну цілісність нашої держави, а також об’єднати українців навколо ідеї захисту Батьківщини.

В Грузії також підтримали Україну патріотичним флешмобом. Діаспоряни завершували цей салоган, виклавши своїми тілами знак оклику.

Естафета флешмобу дійшла і до Японії. Там запалав сотнями вогників герб України, викладений із лампадок, які принесли учасники акції.

Залучилися до патріотичного дійства і українці Польщі. Вони виклали своїми тілами синьо-жовтий прапор.

На завершення флешмобу до фрази «Слава Україні» долучилися українці, які проживають в Іспанії. Своїми тілами вони написали слово «СЛАВА» і передали естафету акції за океан. Українці, що проживають в Америці, слово «УКРАЇНІ» склали з учасників, які проживають в різних містах. Міста, де проживають українці, «написали» по одній букві з цього слова. До акції долучилися українці з Детройту, Нью-Йорку, Гартфорду, Вашингтону та Клівленду.

Відповідати їм будуть фразою «Героям Слава» українці, що проживають в Австралії та діаспора Іспанії . Які також долучаться до флешмобу.

Зацікавленість у флешмобі проявили туристи, які відвідують визначні місця столиць країн, де проходив флешмоб. Залюбки фотографувалися з українцями та під нашими прапорами, вітали нас словами «Слава Україні!», ми їм відповідали «Героям Слава!».

«Для мене особисто флешмоб це щось особливе, це коли маленька мрія стає великою реальністю. Між країнами відбулися братерство, співпраця, діалог та єдність. Флешмоб був присвячений Небесній Сотні та тим, хто загинув в АТО, а також усім, в чиєму серці б’ється “Україна” – розповідає Оксана Абраменко.

Організатори висловлюють щиру подяку всім країнам-учасникам. Зокрема бійцям батальйону патрульної служби особливого призначення “Тернопіль”, Посольству України при Святому Престолі (Ватикан), Посольству України в Італії, Посольству України в Пакистані. Окрему подяку ініціатори акції засилають родичу провідника Степана Бандери Андрію Куцану за те, що він підтримав флешмоб у Німеччині.

автор: Оленюх Наталія
poglyad

Останнє редагування Четвер, 29 січня 2015 09:06