В Україні заборонили до показу всі російські фільми – закон Рекомендовані

П'ятниця, 06 лютого 2015 08:52 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1705 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Верховна Рада України підтримала внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України. За проголосували 259 народних депутатів.

Документ зокрема встановлює загальні критерії для визначення аудіовізуальної продукції, що шкодить національній безпеці України – та прославляє збройні формування держави-окупанта. Законом забороняється публічне використання такої продукції та визначаються санкції щодо суб’єктів господарювання, які ігноруватимуть її.

«В Україні забороняється поширення і публічна демонстрація фільмів, виготовлених фізичними і юридичними особами Російської Федерації, а також фільмів, які пропагують (включаючи надання позитивної інформації) діяльність правоохоронних органів, Збройних сил, інших військових або силових формувань Російської Федерації або їхніх окремих представників, і фільмів, сюжет яких прямо або побічно пов'язаний із діяльністю цих органів або формувань», - сказано у документі.

Заборона не поширюється на фільми, виготовлені до 1 січня 2014 року.

Також закон встановлює відповідальність для юридичних осіб за неправомірне розповсюдження і демонстрування аудіовізуальних творів, встановлює розмір адміністративно-господарського штрафу за кожен випадок такого розповсюдження або демонстрування.