Порошенко пообіцяв повернути Крим, а злочинців притягнути до відповідальності

Понеділок, 23 лютого 2015 11:32 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У зв'язку з роковинами проведення у Криму так званого "референдуму" під дулами, президент України Петро Порошенко звернувся до українського народу.

Текст звернення був оприлюднений на сайті глави держави.

Як зазначено у зверненні, у ці лютневі дні виповнюються роковини драматичних подій далекої історії та сьогодення Криму.

Згадаймо, як московські більшовики в Криму 23 лютого 1918 року, втопивши місцевий спротив у крові, стратили видатного кримськотатарського діяча, одного із засновників і голову національного Курултаю, Муфтія мусульман Криму, автора кримськотатарського національного гімну "Ант еткенмен" Номана Челебіджихана, — нагадав президент України.

За словами президента, так званий референдум був не чим іншим, як фарсом, "закликаним прикрити відкриту агресію Росії проти України".

"Наша держава у жодному разі не визнає результатів цього нікчемного акту, проведеного всупереч міжнародному праву та національному законодавству України. Тим більше, що переважна частина мешканців Криму, насамперед кримські татари та українці, висловили активний бойкот цьому політичному шоу, зберігши свою відданість Україні. Україна ніколи не відмовиться від своїх суверенних прав на Крим, буде захищати всіма доступними засобами права людей, які там живуть. У цьому питанні існує повний консенсус між українською владою, політиками та громадянським суспільством. В цьому ми маємо також абсолютну підтримку держав світу та всіх міжнародних організацій", - наголосив президент.

Порошенко підкреслив, що прийде час, і кожний, хто здійснив та здійснюватиме злочин проти української держави та проти прав людини в Криму, постане перед міжнародним та українським судами.

"Українська держава поверне контроль над тимчасово окупованою територією. Не буду сьогодні говорити, що це відбуватиметься швидко і просто. Але це станеться обов'язково, ми разом відбудуємо новий Крим, в якому будуть забезпечені права й інтереси корінного народу Криму і всіх мешканців півострова, незалежно від їхнього етнічного, мовного та релігійного походження. І за це ми боремося та боротимемся разом", - наголосив Порошенко.

Нагадаємо, Кремль заявляє, що окупований півострів Крим став "неприступною фортецею", оскільки на ньому розміщене велике військове угруповання і сучасне озброєння.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається