Оприлюднено списки російських солдат, яких полонили українські силовики

Четвер, 21 травня 2015 06:16 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

За останні місяці українські силовики затримали кілька десятківросійських військовослужбовців, які брали участь у бойових діях на Донбасі. Українські ЗМІ нарахували близько двох десятків російських військовослужбовців, які були затримані українською стороною в Донецькій і Луганській областях.

"Говорімо прямо - ми не воюємо із сепаратистами, яких підтримує Росія. Це справжня війна з Росією. Сьогодні захопили двох російських військових, кілька тижнів і місяців тому захопили 20 і 60 відповідно солдатів російських спеціальних підрозділів. Це - черговий потужний доказ", - зазначив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю BBC.

"Я прочитав позавчора в одній газеті, що вислів "російські солдати" пишуть у лапках. Приїздіть до Києва і перевірте самі – немає причини писати це в лапках. Це реальні офіцери російського спецназу, які приїхали сюди воювати. Ці два російських солдати вбили одного з моїх солдатів", - наголосив Порошенко.

Збройних представників ГРУ ГШ РФ під час виконання бойового завдання на території України затримано вперше. Цього не скажеш про тих російських вояків, які неодноразово "губилися" на нашій території з початку військового конфлікту на Донбасі.

Він наголосив, що з військовослужбовцями в Україні поводяться відповідно до всіх гуманітарних норм.

"Ми даємо доступ до цих солдатів усім гуманітарним організаціям. До них уже приходили представники ОБСЄ і Червоного Хреста. Які ще докази ми повинні надати Росії, що це їхні солдати, їхні регулярні сили і їхня війна й агресія?" - зазначив Порошенко.

У Генштабі РФ ця ситуація спровокувала неабиякий переполох, адже затримання кадрових військовослужбовців російської армії є незаперечним доказом прямої участі Росії в неоголошеній війні проти України і порушеннях Мінських домовленостей.

19 травня СБУ оприлюднила відеозапис свідчень обох затриманих під містом Щастя російських військових – Євгена Єрофеєва й Олександра Александрова. Вони розповіли, що мали вести спостереження і за збройними силами, і за козаками з місцевими бойовиками.

Як відомо, офіційна Росія визнає Єрофеєва й Александрова своїми громадянами і вимагає відпустити їх, але заявляє, що вони вже не служать у армії РФ.

У Росії тим часом, незважаючи на численні докази, традиційно продовжує відмовлятися від власних громадян, заперечуючи свою пряму участь у військовому конфлікті на Донбасі.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається