Кримські татари звертаються до світу по допомогу Рекомендовані

Вівторок, 04 серпня 2015 08:12 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1530 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

«Всесвітній Конгрес кримських татар» прийняв звернення до усієї світової громадськості із закликами визнати дії Російської Федерації по знищенню кримсько-татарського народу геноцидом та сприяти звільненню Криму від окупації

1-2 серпня 2015 року в Анкарі пройшов ІІ «Всесвітній Конгрес кримських татар». В роботі конгресу прийняли участь 430 делегатів, які представляли 200 суспільних організацій з 14 країн.

За результатами проведення з'їзду голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова було обрано Президентом Конгресу та прийнято звернення «Всесвітнього Конгресу кримських татар» до усієї світової громадськості, Організації Об’єднаних Націй, до усіх держав світу, що поважають права людини, верховенство права і демократії.

У зверненні закликали сприяти у проведенні слідства усіх злочинів з метою знищення кримськотатарського населення, скоєних Російською Федерацією, а також визнання вказаних злодіянь геноцидом, а також сприяти у розслідуванні усіх випадків репресій і переслідувань кримськотатарського народу з боку російської влади.

Нагадаємо, що більшість членів Меджлісу кримськотатарського народу не змогли прийняти участь у Конгресі, через протидію правоохоронних органів Росії в Криму. Так, зокрема, 1 серпня 2015 року, в день відкриття Конгресу, декілька керівників Меджлісу були викликані до Слідчого Комітету РФ в Криму на допит за сфабрикованою “справою 26 лютого”.

Також у документі Конгрес наводить чисельні факти переслідувань кримськотатарського народу правоохоронними органами РФ, зникнення кримських татар та закликає міжнародну спільноту визнати кримськотатарський народ корінним народом Криму та домагатися звільнення території Криму від незаконної окупації Російською Федерацію.

Наступний з'їзд «Всесвітнього Конгресу кримських татар» відбудеться через 4 роки.