Росія зазіхає на культурну спадщину України Рекомендовані

Вівторок, 04 серпня 2015 13:26 Автор  Марта Патика Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 872 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Президент Росії надав розпорядження включити Національний заповідник “Харсонес Таврійський” до Єдиного державного реєстру об'єктів культурної спадщини народів РФ та Списку особо цінних об'єктів культурної спадщини народів РФ.

Останнім часом російська влада приділяє все більше уваги Національному заповіднику “Херсонес Таврійський”. Спочатку у січні 2015 року “губернатор” Севатосполя С.Міняйло позбавив Херсонес самостійності та включив його до музею-заповіднику історії Севастополя, згодом, 29 липня 2015 року, замість науковця Андрія Кулагіна призначив директором музейного історико-археологічного комплексу протоїрея Сергія Халюту. Ці рішення супроводжувалися запереченнями як з боку самих працівників заповіднику, так і представників наукової спільноти, які побоюються, що поряд із оголошеним розширенням напрямку паломництва на території Херсонесу припиниться будь-яка наукова діяльність, а збереження музейних пам'яток опиниться піж загрозою.

3 серпня 2015 року співробітники музейного комплексу провели зібрання, за результатами якого оприлюднили заяву, в якій висловили протест проти призначення директором Сергія Халюти та відмовилися працювати під його керівництвом.

МЗС України, в свою чергу, заявило рішучий протест проти рішення російського керівництва включити пам'ятки до федеральних об'єктів РФ, та нагадало, що у червні 2013 року ЮНЕСКО включила український об’єкт «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора (м. Севастополь, АР Крим)» до Списку всесвітньої спадщини. Він знаходиться під захистом цієї міжнародної організації, а такі дії Росії є ще одним свідченням ігнорування російською стороною принципів і норм міжнародного права.   

Останнє редагування Вівторок, 04 серпня 2015 13:31