×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

"Кобзар" Т.Г. Шевченка у Китаї

П'ятниця, 21 серпня 2015 07:47 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 923 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Китаї планують видати "Кобзар" Т.Г.Шевченка з ілюстраціями китайських авторів.

Китайська делегація на чолі з віце-президентом Академії живопису і каліграфії Юй Генхуеєм наразі перебуває в Україні. До складу делегації увійшли двадцять видатних китайські культурних діячів — президентів і віце-президентів китайських художніх академій, директорів музеїв, галеристів, художників. Головною метою візиту є вивчення життя і творчості Тараса Шевченка. На зустрічі в Міністерстві культури китайська сторона повідомила, що по завершенню поїздки планується реалізувати проект з Шевченкіани — видати «Славетний Кобзар очима китайських митців».

Нове видання «Кобзаря» буде китайською мовою з ілюстраціями на сюжети творів Тараса Шевченка в стилі «гохуа», які створять китайські художники по враженнях, отриманих під час перебування в Україні. Крім того, передбачається організація виставок цих робіт — в Китаї до дня народження поета та в Україні до дня його перепоховання на Чернечій горі. Також, до виставок заплановано видання окремого каталогу.

Китайська делегація відвідує музеї та історичні місця, пов’язані з життям і творчістю Шевченка в Києві, Каневі та Моринцях. У рамках візиту в Національному музеї Тараса Шевченка і Національній академії мистецтв України відкрились дві окремі виставки картин китайських художників, членів делегації. Також, планується провести мистецький захід у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.