"Вільні люди": діалог Сходу та Заходу

Середа, 07 жовтня 2015 11:32 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 2048 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Харкові відбулася зустріч членів Американської Ради з питань зовнішньої політики (AFPC) із представниками української влади та громадськими активістами Сходу України.

До цього представники США провели зустрічі у Києві із секретарем РНБО Олександром Турчиновим, головою МВС Арсеном Аваковим, Міністром освіти і науки України Сергієм Квітом, віце-спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм, а також із колишнім офіцером НАТО, який координував відправку військової допомоги від Уряду Канади Ігорем Козаком, що також днями був в Україні.

Іноземну делегацію представляли керівники AFPC, а також експерти з питань безпеки та зовнішньої політики. Зокрема, президент AFPC Герман Перчнер, колишній перший заступник держсекретаря США, а зараз консультант Ради при Мінобороні та Держдепартаменті Д-р Вільям Шнайдер, засновник Премії за Громадянську Мужність Джон Трейн, що проходив службу при президентах Р.Рейгані, Дж.Бушу-старшому і Б.Клінтону, старший науковий співробітник з питань Європи та Євразії в AFPC Є. Уейн Меррі, віце-президент AFPC Ілан Берман І., член правління AFPC Джулі Берк та покровителі AFPC Фред і Олена Сноу.

Під час зустрічі у Харкові начальник управління з питань внутрішньої політики Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Мелащенко та громадські активісти з Луганщини та Маріуполя розповіли про ситуацію у зоні АТО, проблеми та перспективи відновлення прифронтових районів. Представники Харківщини - голова Дергачівської РДА Олександр Політуха та депутат Верховної Ради Михайло Кобцев поділилися планами розвитку регіону.

«Ця зустріч має дуже велику цінність, адже до аналітичних висновків AFCP прислухаються американські політики найвищого рівня, а отже її результат може вплинути на подальшу реакцію та майбутній рівень співпраці між Україною та США», - повідомив організатор зустрічі, Співголова Американо-українського Комітету Борис Потапенко.

Координатор волонтерської мережі «Вільні Люди» Сергій Кузан, який також був присутній на заході, зазначив: «Це вперше делегація такого рівня відвідала Харків. Вже зараз окреслено перші спільні проекти, зокрема в Маріуполі. І це лише початок».

Нагадаємо, що Американська Рада з питань зовнішньої політики (AFCP) - це авторитетний аналітичний центр зовнішньої політики, що знаходиться у Вашингтоні (США, округ Колумбія). Метою делегації є отримання об’єктивної інформації про Україну «з перших рук», що буде корисним у консультуванні кандидатів на пост президента США.

"Вільні люди"

Останнє редагування Середа, 07 жовтня 2015 11:40