Посольство України в Хорватії дякує всім хорватським друзям України!

П'ятниця, 09 жовтня 2015 10:51 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1407 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Протягом цього літнього сезону Посольство України в Республіці Хорватія організувало відпочинок на узбережжі Адріатики дітей з родин біженців з Донбасу та дітей загиблих учасників АТО.

За сприяння адміністрацій хорватських регіонів і міст, які мають побратимські відносини з областями та містами України, а також за допомогою хорватських партнерів і спонсорів забезпечено відпочинок в РХ 600 українських дітей.

Ще на початку квітня ц.р. Посольство провело в місті Спліт велику акцію з презентації проекту організації відпочинку українських дітей, на яку були запрошені відомі хорватські політичні й громадські діячі, бізнесмени, туроператори, представники ЗМІ. Завдяки цьому вдалося вивести підготовку гуманітарної акції на загальнохорватський рівень. До реалізації проекту долучилися місто Загреб, Бродсько-Посавська, Карловацька, Вараждинська, Загребська та Приморсько-Горанська жупанії, Почесний консул України Н.Турчич та українська діаспора. Особливого сприяння Посольству надав колишній відомий хорватських футболіст, а нині менеджер ФІФА Івиця Пирич.

У результаті на хорватській Адріатиці змогли відпочити діти біженців, якими опікуються місто Київ, Дніпропетровська, Чернівецька, Миколаївська, Київська та Тернопільська області України.

Посольство подбало й про культурно-просвітницький компонент програми перебування, залучало дітей до урочистих заходів, присвячених Дню Державного прапора та Дню незалежності України. Представники дипустанови спільно з дітьми провели акції покладання вінків до пам’ятників Т.Г.Шевченку на вулиці Українській у Загребі та І.Франку в хорватському місті Липик. Зі свого боку, діти готували культурні програми, під час яких презентували українські пісні, вірші та танці. 

Для дітей були організовані морські екскурсії, відвідання історичних місць Хорватії, футбольний турнір з командами хорватських дітей. Кожен учасник поїздки отримав сувеніри.

Українські діти показали себе справжніми патріотами, продемонстрували гарне виховання, високу культуру і творчі таланти. Їх перебування на оздоровленні в Хорватії активно висвітлювали засоби масової інформації. 

Діти біженців з Донбасу та загиблих і поранених бійців АТО стали між собою близькими друзями, кожен з них на власні очі побачив переваги європейського вибору Хорватії, яка перемогла іноземних інтервентів та сепаратистів у ході Вітчизняної війни 1991-1995рр. Та головне, що всі вони змогли відпочити, оздоровитися, хоч трохи залікувати психологічні травми, яких завдала їм війна.

За повідомленням Посольства України в Хорватії