×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

В Україні перейменують більше ста населених пунктів.

Субота, 26 грудня 2015 04:57 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1180 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Профільний комітет парламенту затвердив нові назви першої сотні міст і сіл, які Рада невдовзі перейменує в рамках декомунізації.

Серед 108 рекомендованих до перейменування - переважно села та селища, хоча є і великі міста, як-от обласний центр Кіровоград, який комітет рекомендував перейменувати в Інгульськ.

Загалом у межах декомунізації мають перейменувати понад 900 міст та сіл, парламент почне це робити вже з Нового року.

При цьому остаточний дедлайн перейменування - 21 лютого 2016 року.

Під декомунізацію потрапляють два обласні центри України – Кіровоград та Дніпропетровськ. Останній ще не подавав заявку на нову назву, а от Кіровоград надіслав до парламенту одразу сім варіантів.

Також до Ради направили результати дорадчого опитування містян, в якому понад 30 тисяч мешканців висловилися за повернення старої царської назви Єлисаветград, а 4 тисячі – за Інгульськ, вигаданої назви, яка походить від річки Інгул, на якій розташоване місто.

Комітет парламенту з питань державного будівництва та місцевого самоврядування в середу більшістю голосів рекомендував Раді схвалити назву Інгульськ.

"Проте ми ще раз направили листа до кіровоградської міської ради з проханням обдумати їхню пропозицію й визначити один варіант", - розповів ВВС Україна секретар комітету Олексій Гончаренко, який був проти такої назви.

Натомість директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, який курує перейменування та був на комітеті, вказує, що рішення було остаточним.

"Вчора комітет затвердив Інгульськ. А лист Гончаренка – це його особиста позиція. Саме таку назву винесуть на розгляд парламенту", - заявив ВВС Україна пан В’ятрович.

Він додав, що таку назву погодили усі профільні інституції.

Детальніше: bbc.com