×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з ID: 2112

Кияни пропонують керівництву міста перейменувати бульвар Івана Лепсе на честь Вацлава Гавела

Середа, 20 січня 2016 08:30 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1157 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Ініціативна група киян закликає Комісію КМДА з питань найменувань рекомендувати, а депутатів Київської міської ради – проголосувати “за” перейменування бульвару Івана Лепсе на бульвар Вацлава Гавела.

Ініціативна група “Бульвар Вацлава Гавела, Київ” (facebook.com/havelkyiv) виникла у вересні 2015р. та налічує на сьогодні понад тисячу прихильників. Ми вітаємо рішення призупинити перейменування бульвару на честь Валентина Згурського, і пишаємось тим, що нашу ініціативу підтримав Інститут національної пам’яті, а також низка народних депутатів та відомих людей.

Вацлав Гавел (1936-2011) – Друг України, чеський письменник, дисидент і правозахисник. З 1989-й по 1992 рік був президентом Чехословаччини, а з 1993 по 2003 рік – президентом Чеської Республіки.

У 1996р. Гавел отримав титул почесного доктора Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2006р. Гавела нагороджено Орденом князя Ярослава Мудрого – на той час вищою нагородою України для іноземців, що нею нагороджували за видатні заслуги перед Україною, зміцнення її міжнародного авторитету, за визначні гуманістичну та громадську діяльність.

Вацлав Гавел до кінця своїх днів був переконаним захисником незалежності України та її вільного вибору. У своїй книзі «Коротко, будь ласка» (2006) він вітав Помаранчеву Революцію, яка засвідчила, що Україні ближчі європейські цінності.

У 2011р. у своїй статті “Україна заблукала” Гавел пророче писав, що «Україна досягнула роздоріжжя, де один з дороговказів позначає шлях до демократії, у той час, як другий – до авторитаризму. Хоч і явна більшість громадян України схвалює членство в ЄС, але їхній ентузіазм обмежується відсутністю чіткої політки ЄС щодо України. ЄС має вести щодо України набагато активнішу політику, – пише Гавел, – і тому вони не повинні бути проігноровані з причин політичної вигоди чи простого особистого економічного інтересу».».

2014 року 17 українських студентів, котрі через політичний тиск не могли продовжувати навчання або були поранені під час подій на Майдані, отримали стипендію Вацлава Гавела.

Європейська практика передбачає, що вулиці отримують назви, щоб відзначити когось, – у тому числі іноземних лідерів, які підтримували країну. У Києві, на жаль, таких вулиць поки що немає. Вацлав Гавел є одним із тих, хто і під час Помаранчевої революції, і за часів Віктора Януковича найбільш активно підтримували Україну, закликали Євросоюз не забувати про неї і наголошували, що без України ЄС не може вважатись безпечним і успішним місцем.

Саме тому ми вважаємо, що Київ заслуговує на бульвар Вацлава Гавела та просимо підтримати нашу ініативу, - пише ініціативна група.