Українські дипломати зможуть безмитно ввозити автівки в Україну Рекомендовані

П'ятниця, 29 січня 2016 13:13 Автор  Марта Патика Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 2686 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Уряд пропонує повернути українським дипломатам право безмитного ввезення легкових автомобілів в Україну. Відповідний законопроект поданий у Верховну Раду і може бути розглянутий вже в найближчі дні.

Головна умова для безмитного ввезення – дипломати мають працювати далеко від Батьківщини не менше двох років, а машину купити не пізніше, ніж за півтора року до повернення.

Ще одна умова – вартість машини не повинна перевищувати третини від заробітку дипломата за весь строк відрядження.

Схожа норма права діяла в Україні ще з 2004 року. Відповідно до неї, українські дипломати ввозили в країну різні товари без сплати податків, якщо їх вартість не перевищувала половини заробітку за період закордонного відрядження.

Півтора роки тому, за рішенням уряду Яценюка діру на кордоні закрили, скасувавши дію «безмитного» провозу з 1 січня 2015 року.

Як випливає з доповіді Державної фіскальної служби, в 2014 році (вже за нової влади) в країну заїхало 465 безмитних «дипломатичних» автомобілів.

Приблизний підрахунок, що враховує кількість співробітників в дипломатичних установах за кордоном (1500 чоловік) і середній термін закордонного відрядження (три роки), показує, що мало не кожен дипломат в 2014 році повернувся в Україну «на колесах». Така автоманія в МЗС може свідчити про те, що мова йде не стільки про власні потреби чиновників в автотранспорті, скільки про можливості вигідно перепродати автомобіль всередині України.

До речі, за спостереженнями українських ЗМІ, в 2013-му році без сплати мита в країну заїхало помітно менше машин дипломатичних співробітників – 330.

Останнє редагування Середа, 03 лютого 2016 09:41