Як 26-річна киянка вразила фешн-редакторів Washington Post

Субота, 06 лютого 2016 05:35 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 2989 разів
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

Українка Людмила Небожак заснувала стартап Cluise – розумний стиліст, організатор гардероба і персональний шопінг-асистент. Програмка зуміє скомбінувати для вас "лук" і порадити, чого не вистачає вашому гардеробу. Ця програма вже вразила фешн-редакторів Washington Post та отримала їх схвальні відгуки.

Cluise вже більше року, але фаза активного росту почалася з публікації огляду в Washington Post. Причому редактор культового видання сам вийшов на українку.

Людмила закінчила видавничо-поліграфічний факультет КПІ за спеціальністю редактор, журналіст і має пристойний досвід роботи в журналістиці та маркетингу.

Інвестором проекту став Дмитро Сергєєв, засновник і CEO Depositphotos, на якого Людмила вийшла через спільних знайомих. Він повірив у проект і вклав у Cluise $300 тисяч.

9809dde 1113

На ринку давно існують додатки, які допомагають організувати гардероб. Наприклад Stylebook - воно коштує $4, у нього достатньо велика аудиторія.

"Але коли я пробувала ним користуватися, додавання однієї речі в нього займало у мене близько 5 хвилин. Я не модниця, зараз в Cluise у мене 144 речі, але я уважна до того, як я виглядаю", – розповіла Людмила.

При цьому часто жінки, що не завжди точно знають, що у них є у шафі. Наприклад, у Британії у середньостатистичної жінки в гардеробі одягу, яку вона жодного разу не наділа після покупки, набереться на суму $ 550- Cluise допомагає продати такі речі тому, кому вони дійсно потрібні.

Функції, доступні сьогодні, вже дозволяють "модному асистентові» одягнути вас стильно і по погоді.

  • Органайзер для гардероба. Система розпізнавання одягу дозволяє оцифрувати ваш гардероб, додавши кожен предмет одягу в три кроки і автоматично впорядкувати одяг за типом - користувачеві не потрібно все прописувати самому, достатньо лише сфотографувати предмет. Також Cluise допоможе визначити одяг, який ви не носите, і успішно продати її - функція з'явиться в найближчому оновленні.   
  • Персональний стиліст. Додаток аналізує ваш стиль і створює вам щоденні образи на основі ваших уподобань і з урахуванням реальної погоди за вікном (для цього додаток запитує доступ до геоданих та аналізує погоду в регіоні).
  • Розумний шопінг-асистент. Додаток знає, чого не вистачає у вашому гардеробі і що підходить вам за стилем. Cluise запропонує купити тільки ті речі, які вам дійсно потрібні (функція буде реалізована в найближчому оновленні).

Програмка також знаходить індивідуальний підхід до кожного користувача, поступово навчаючись за рахунок зібраних "великих даних".

Коли людина тільки починає користуватися додатком і натискає на кнопку "Одягни мене", Cluise підбирає йому базові образи. Але коли він починає додавати свої речі і луки, додаток вчиться підбирати нові комбінації під його стиль і смак.

"Ми використовуємо математичну статистику, теорію ймовірності, чисельні методи оптимізації, дискретний аналіз. Кожен створений образ, кожна додана річ, лайки або діслайкі у стрічці допомагають створити унікальну формулу користувальницького смаку. Що він сам носить, які образи інших користувачів йому подобаються. Так ми створюємо єдину картину і розуміємо, що цій людині пропонувати", – пояснила Людмила.

На сьогоднішній день 250 000 активних користувачів Cluise додали 1,81 млн речей у свої гардероби. 66% з Європи та 19% – США.

Сьогодні Cluise перекладений на шість мов: українська, російська, англійська, іспанська, італійська, голландська. Примітно, що саме користувачі з Нідерландів та Італії - найактивніші. Останнім часом зростає кількість користувачів з Франції, тому команда готує локалізацію французькою мовою.

У Небожак є плани продавати через свою програмку одяг. Є домовленість з українськими виробниками, які продаватимуть свої товари в новій версії програми, в якій з'явиться магазин.

aee2a9e 7

Вже є домовленість з виробниками про знижку від оптової ціни: "Вони вже зараз на нас позитивно реагують. Подивимося, що ми можемо їм запропонувати в плані обсягів продажів".

Сам додаток безкоштовний і буде таким залишатися, обіцяють у компанії.

На сьогодні у команді стартапу 12 чоловік: два бекенд-розробника, два фронтенд-розробника, два дизайнера, один сейлз-менеджер, решта – iOS- і Android-розробники.

Компанія зареєстрована в США, але офіс і команда перебувають у Києві.

За матеріалами видання ain.ua.