ВІдомий діаспорянин став почесним доктором наук українського вишу

Середа, 10 лютого 2016 13:51 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1383 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

9 лютого 2016 року члени Вченої Ради Національного університету “Львівська політехніка” на чолі з Головою Вченої Ради Ректором університету проф. Юрієм Бобалом одноголосно підтримали ініціативу Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою про присвоєння звання Doctor Honoris Causa Евгенові Чолію, Президентові Світового Конгресу Українців (СКУ).

Рішення було прийняте, враховуючи велику особисту роль Президента СКУ Евгена Чолія у просуванні українського інтересу в міжнародній спільноті, мобілізації українських сил за кордоном у справі розбудови України та подоланні російської агресії та з метою фіксації для історії Політехніки унікальної сторінки співпраці з Світовим Конгресом Українців та особисто з його Президентом.

Національний університет «Львівська політехніка» впродовж тривалого часу демонстрував глибоке розуміння необхідності співпраці зі світовим українством і допомоги, яку повинна надавати Україна українській діаспорі для збереження її національної тотожності. Адже Львівська політехніка – єдиний в Україні виш, який навіть у несприятливий з точки зору політичної ситуації час впродовж багатьох років співпрацював зі СКУ, зокрема саме тут відбулися Річні наради СКУ, на які приїжджали представники українських громадських організацій з 40 країн світу (2009), Х ювілейний Конгрес СКУ (2013), чотири Міжнародних Конгреси «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», організовані МІОКом за участю понад 1000 представників СКУ (2006, 2008, 2010, 2013). Тричі у Політехніці проводила свої заходи Світова Федерація українських жіночих організацій, яка є асоційованим членом СКУ.

Дату урочистої церемонії нагородження на засіданні Вченої Ради Львівської політехніки буде погоджено.

Для довідки:

За фахом Евген Чолій є юристом. З 1982 р. – член Палати адвокатів Квебеку та старший партнер однієї з найбільших адвокатських фірм Квебеку – Лавері де Біллі, яка нараховує понад 200 адвокатів. Його юридична практика включає корпоративні i комерційні судові процеси та справи неплатоспроможності й фінансової реструктуризації. Як професійний юрист виступає перед Верховним Судом Канади та перед судами Квебеку різних рівнів. З 2012 р. його ім’я – у довіднику «Найкращі юристи», що є одним з найстарших і найбільш поважних видань у юридичній галузі.

Отримав ряд нагород, зокрема Діамантову ювілейну медаль королеви Єлизавети II, Золоту ювілейну медаль королеви Єлизавети ІІ, орден України «За заслуги» ІІІ ступеня.

У 2008 р. Евген Чолій був обраний Президентом Світового Конгресу Українців на п’ятирічний термін та переобраний на другий термін у 2013 р.

Світовий Конгрес Українців представляє інтереси понад 20 мільйонів українців, об’єднує в своєму складі українські організації з 34 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 15 країн. Заснований у 1967 р., СКУ був визнаний у 2003 р. неурядовою організацією в Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.

Автор  - Андрій Яців

Джерело - МІОК