Натхненник дому моди Gucci провів майстер-клас для дітей з писанкарства

Середа, 06 квітня 2016 08:37 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1955 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Відомий на весь світ воїн-писанкар Олег Кіращук провів майстер-клас для дітей учасників АТО, багатодітних і прийомних сімей та тих, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах.

.Олег Кіращук, став відомим на весь світ після появи колекцій дому моди "Gucci", у якій італійський дизайнерський дім використав орнаменти писанок створених Олегом.

За повідомленням видання Kurs захід пройшов у рамках програми "Школа життя" у Коломийському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інформує прес-служба Коломийської РДА.

f641257336"Юні писанкарі найчастіше зображували на писанках малюнки баранчика – як символ достатку, оленя, який вказує правильний шлях у житті, та ангела, який символізує оберіг",  зазначив Олег Кіращук.

Він зізнався, що робота тривала у позитивній атмосфері, адже діти були вражені здобутими навичками.

До речі, це не перший майстер-клас, який проводить військовий для дітей. Щороку у літній період він разом з американським волонтером Любою Петруш їдуть до інших населених пунктів, де навчають дітей писати писанки.

Координатор проекту Оксана Вандич додає, що такі заходи необхідно проводити для того, щоб діти переймали національні ідеї і берегли українські традиції.

Всі писанки, які виготовили діти, будуть представлені на благодійному ярмарку, який проходитиме для збору коштів бійцям АТО.

6bdd973a78

Також нагадаємо, що у лютому 2016 року  Музеї писанкового розпису Коломиї відкрилася персональна виставка митця.

Митець представив 43 унікальні авторські композиції на курячих, гусячих і страусових яйцях з творчого доробку за останні 20 років.

Кожне розписане яйце передає неповторне бачення традиційних гуцульських і покутських символів-оберегів, трипільських мотивів, майстерно інтерпретованих у складних авторських композиціях.

3407e0a600c105de87c73566a61287fa

Сучасні писанкарі дуже рідко створюють власні композиції, натомість Олег Кіращук зумів виробити власний впізнаваний "почерк", який ні з ким не сплутаєш.

Писанки почав писати ще дитиною. Першими вчителями хлопця були бабуся та мама. У становленні його як митця свою роль відіграли Коломийська художня школа й художній факультет Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника. Проте професійна освіта не могла дати тих знань, які були потрібні для написання народної писанки. Тож Олег побував не в одному селі, де від стареньких писанкарок зібрав найкращі зразки традиційних писанок (тепер мріє видати їхній каталог). На творчості писанкаря позначився вплив і самобутніх творів Марії Приймаченко.

Писанкові творіння коломиянина було представлено на багатьох виставках як в Україні, так і за кордоном, чимало з них зберігаються в колекціях багатьох українських музеїв та в приватних збірках колекціонерів з Канади, США, Великобританії та Австралії.

Філігранні орнаменти та вишукану колористику писанок Олега Кіращука навіть використав відомий дім моди "Gucci" в одній зі своїх колекцій. Гідне місце посіли вони і в постійній експозиції музею писанкового розпису.

Події Майдану, а згодом військові дії в зоні АТО змусили писанкаря відійти від творчості. З перших днів Революції гідності Олег Кіращук був у Києві, бачив перші побиття студентів, що стало поштовхом до написання тематичної писанки.

Упродовж півтора року добровольцем у складі 128-ої гірсько-піхотної бригади писанкар захищав Україну. Він один з тих, хто боронив Дебальцівський плацдарм, стояв на передовій, за що й був нагороджений медаллю "Захисник Вітчизни" та нагрудною відзнакою "За бойову звитягу".

У той важкий період свого життя писанкар не знав, чи зможе ще колись взятися за писачок, проте запланована виставка дала поштовх для створення нових робіт, які тепер експонуються в музеї.

58104 610871838942839 2029430856 n  255599 610871725609517 1036595920 n