×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з ID: 2112

У Нідерланди повернулися картини, викрадені з музею Westfiries Рекомендовані

П'ятниця, 15 квітня 2016 08:34 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1194 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Неочікуваний розвиток подій: 14 квітня 2016 року, чотири картини з колекції Музею Westfries, м.Хорн, Нідерланди, що були викрадені понад 10 років тому, були повернуті Голландії.

14 квітня 2016 року було проведено спільний брифінг голови Служби безпеки України Василя Гріцака та міністра закордонних справ України Павла Клімкіна. На брифінгу також був присутній посол Нідерландів в Україні Кейс Ян Рене Кломпенхаувер. На брифінгу Василь Грицак повідомив, що співробітники Служби безпеки України знайшли чотири картини голландських художників ХVII-ХVIII cтоліття, викрадені у 2005 році з музею в місті Горн Королівства Нідерланди.

Грицак зазначив, що експерти вже підтвердили автентичність однієї із знайдених картин.

Після отримання відповідного запиту від голландських правоохоронців СБ України провела масштабну роботу з перевірки інформації про знаходження картин в Україні. Василь Грицак наголосив: "Спецоперація відбувалася в десяти регіонах України протягом чотирьох місяців". Спочатку правоохоронці встановили місцезнаходження двох картин, викрадених з музею. Витвори мистецтва були знайдені СБУ ще за тиждень до проведення у Нідерландах референдуму з підтримки асоціації Україна-ЄС. За словами голови СБУ, оприлюднення цієї інформації могло вплинути на результати голосування, але зірвати продовження операції. Ще дві картини СБ України знайшла безпосередньо в день проведення брифінгу.

Співробітники спецслужби встановили, що викрадення організувало одне з міжнаціональних кримінальних угруповань, до якого входили вихідці з Донбасу. Операція з пошуку картин в Україні триватиме, запевнив голова СБУ.

"Світська жінка" (1621 р.), "Повернення Ієфая" (1625 р.), обидві - художника Якова Вабена.

"Дякую СБУ і голові Василю Грицаку за чотири знайдені картини з Нідерландів. Україна виконала обіцянку – ретельно шукала і знайшла перші картини", – підкреслив Павло Клімкін.

Усі картини згідно з нормами міжнародного права будуть повернуті до голландського музею.

Посол Королівства Нідерланди в Україні Кейс Ян Рене Кломпенхауер подякував СБУ за результативну роботу та відзначив важливість міжнародної співпраці правоохоронців при розслідуванні резонансного злочину.

Загалом з музею у Горні було викрадено двадцять чотири картини та сорок срібних стародавностей вартістю майже 10 мільйонів євро.

За повідомленням прес-служби СБУ, тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до викрадення та збуту предметів живопису.

5710a01e8eb2c

5710a0150efbc

5710a09d4a0c9

5710a08f7cd79

Останнє редагування П'ятниця, 15 квітня 2016 09:20