×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

Європейська Комісія відчиняє двері ЄС для українців. Перспектива отримання безвізового режиму стає реальною! Рекомендовані

Середа, 20 квітня 2016 13:06 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 2412 разів
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

У середу, 20 квітня 2016 року, Європейська Комісія внесла законодавчу ініціативу щодо скасування візового режиму для України.

На сайті Європейської Комісії опубліковано документ, у якому зазначено:

"У своєму шостому і останньому звіті (щодо виконання Україною Плану дій з візової лібералізації") Єврокомісія дійшла висновку, що Україна досягла необхідного прогресу і здійснила всі необхідні реформи, щоб забезпечити ефективне і стійке досягнення інших показників. 

На основі цієї оцінки та враховуючи результати постійного моніторингу, який здійснювався з моменту запуску діалогу щодо лібералізації візового режиму Україна-ЄС, Комісія підтвердила, що Україна виконала всі критерії для кожного з чотирьох блоків другої фази ПДВЛ, і що вона представить на початку 2016 року Законодавчу пропозицію внести зміни в регламент (EC) № 539/2001, вносячи Україну в список безвізових країн", - цитує документ "Українська правда".

Крім того, єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос провів прес-конференцію в Брюсселі, на якій заявив:

"Я радий оголосити, що сьогодні комісія внесла законодавчу пропозицію внести Україну у список країн, з якими у ЄС діє безвізовий режим".

Єврокомісар уточнив, що безвізовий режим діятиме для громадян України з біометричними паспортами: "Наше рішення це визнання зусиль, зроблених українським урядом у виконанні всіх вимог і реформ у сфері правосуддя і внутрішніх справ" - сказав він.

За словами Аврамопулоса, пропозицію тепер буде передано до Ради ЄС та Європарламенту для обговорення і схалення."Я щиро вірю, що безвізові подорожі до ЄС для громадян України стануть реальністю дуже скоро" - сказав Аврамопулос.

В той же час, за повідомленням видання "Інтрефакс-Україна" віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що безвізовий режим  може почати діяти вже влітку: "Так, це реально. Як тільки всі політичні процедури будуть закінчені, залишиться владнати юридичні деталі, вони займуть кілька місяців. Але це вже деталі, почнеться суто імплементація. Сподіваємося, що в Європі імплементація займе менше часу, аніж в Україні", – відповіла вона на питання, чи можливий такий розвиток подій.

Нагадаємо, що у разі дотримання та успішного проходження всіх процедур, громадяни України з біометричними паспортами зможуть відвідувати країни Шенгенської зони без віз, та перебувати на їх території терміном до 90 діб.

 

Останнє редагування Середа, 20 квітня 2016 13:24