У Кривому Розі співробітники історико-краєзнавчого музею розкопали старовинну церкву під пам'ятником Леніну

П'ятниця, 22 квітня 2016 07:59 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(5 голосів)

Цього року в сквері біля пам'ятника Леніну почалася реконструкція, біля постаменту і школи мистецтв зняли асфальт. Саме тоді співробітники краєзнавчого музею спочатку помітили траншеї, а потім сланцеві плити, які колись були підлогою церкви. Науковці розкопали частину фундаменту храму, і навіть знайшли старовинні монети.

Про це повідомляє "Первый городской".

Як виявилося, це один з перших храмів в Кривому Розі, який побудували в ХІХ ст. на честь Миколи Чудотворця. Вулицю, на якій спорудили святиню, назвали Миколаївська, проте з приходом більшовиків церкву розібрали по цеглинці до фундаменту. Церква перебувала під землею понад 80 років.

Частину розкопаного фундаменту планують помістити під ковпак. Наразі розкопали вісім метрів фундаменту в довжину і шість в глибину.

На цьому місці в різний час було три храми. Перший - дерев'яний, який побудували в 1761 році. Але його знищила російсько-турецька війна. Храм Святого Миколи знову відновили, а через сто років церкву вирішили створити не з дерева, а з білого вапняку. Тут також спочивали мощі священнослужителів.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається