Італійська допомога Бердянску

Середа, 27 квітня 2016 07:23 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1300 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

За сприяння гуманітарного фонду «Helper UA» у Бердянськ прибула делегація з Італії. Італійці привезли  медичне обладнання, медикаменти та дитяче харчування для медичних закладів міста.

У складі делегації до Бердянска прибули президент Асоціації «Італія - Україна - Майдан» Фабіо Преведелло, віце-президент Асоціації Мауро Коломбо та двоє лікарів. Це вже другий візит італійців. Під час першого вони привезли у Бердянськ гуманітарну допомогу для переселенців, - удеться в повідомленні Бердянської міської ради.

Із гостями з Італії зустрівся міський голова Володимир Чепурний. Він подякував за допомогу у поповненні матеріально-технічної бази медичної сфери міста, за попередню гуманітарну допомогу переселенцям та висловив сподівання щодо подальшої спільної роботи. У свою чергу президент Асоціації «Італія - Україна - Майдан» Фабіо Преведелло розповів, що їх намір з’ясувати, що для бердянських медиків є найнеобхіднішим та по максимуму допомогти у вирішенні їх потреб.

Делегація з Італії також зустрілася із керівним складом бердянських медичних закладів первинної та вторинної допомоги. Головний лікар міської лікарні Дмитро Єгоров від імені усіх медиків подякував гостям за надану допомогу, а особливо за травматологічні інструменти та протези тазостегнових суглобів. Гостям розповіли, що у Бердянську на початку 70-х років лікарі першими в області поставили тазостегновий суглоб. Але, на жаль, через те, що ця технологія дуже дорога, зараз такі операції у місті не проводяться і люди роками стоять у черзі, щоб потрапити на операцію у Запоріжжі. Завдяки допомозі італійців бердянці тепер зможуть отримати подібну допомогу у обласній лікарні. Але, як зауважив Дмитро Володимирович, він буде просити спеціалістів із обласної лікарні приїхати до нас у Бердянськ і робити операції тут, щоб пацієнтам не доводилося їхати до Запоріжжя.

Італійська делегація також привезла дорогі медикаменти пульмонологічної, кардіологічної та ендокринологічної групи, глюкометри, небулайзери, дитяче харчування та багато іншого.

Під час бесіди бердянські медики озвучили і ті потреби, які необхідні для надання якісної медичної допомоги. Мова йшла про обладнання для проведення інтенсивної терапії та надання хірургічної допомоги, ультразвукове діагностичне обладнання, ендоскопічну техніку, хірургічні інструменти, експрес лабораторні тести, пересувний цифровий флюорограф та багато іншого. Президент Асоціації «Італія - Україна - Майдан» Фабіо Преведелло попросив скласти перелік усього необхідного та пообіцяв по максимуму допомогти його зібрати та доставити у Бердянськ.

Після зустрічі у виконкомі делегація з Італії побувала у відділеннях міської лікарні, відвідала Центр психологічної підтримки, соціальної, професіональної та трудової реабілітації інвалідів “Академія ремесел”, а також Музей історії міста, де гостям провели екскурсію та розповіли про місто, у якому у дореволюційний час проживало багато італійців. Делегація прийшла із подарунком. Вони подарували музею табличку із новою назвою вулиці Дюміна — Італійська.