×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

Україна розкриває злочини міжнародної мафії: знайдено 17 шедеврів, викрадених у Італії Рекомендовані

Четвер, 12 травня 2016 08:16 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1667 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Українські прикордонники та слідчі Військової прокуратури України провели блискучу операцію, в результаті якої було знайдено колекцію з 17 найцінніших картин Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньї, викрадених з міського музею у Вероні.

"Ці картини – зірки колекції музею Верони. Сьогодні ця блискуча операція нагадує світу про те, як ефективно Україна запроваджує боротьбу і з контрабандою, включаючи контрабанду витворів мистецтва, а також боротьбу з корупцією", - привітав українських правоохоронців Президент України.

Загальна вартість цієї колекції згідно з документами, які були надані прикордонною службою і військовою прокуратурою, на сьогоднішній день перевищує 16 млн євро.

До проведення операції було залучено обмежене коло осіб.

6 травня 2016 року спільною слідчо-оперативною групою в Одеській області, за 1,5 км від державного кордону, при підготовці до переправи на територію Молдовської республіки, було затримано 17 картин, які мають велику історичну і художню цінність. Операція проведена у найкоротший термін. 7 травня було проведено мистецьку експертизу і встановлено, що ці картини – оригінали.

Полотна були відправлені в Україну за допомогою служби  "міжнародних поштових перевезень" і були знайдені на острові острові Турунчук, який знаходиться недалеко від ділянки українсько-молдовського державного кордону, на якій знаходиться невизнаний анклав Придністров'я.
Картини були заховані серед товстих зелених кущів і запечатані в поліетиленових пакетах, - повідомляє Il Gazzettino.

Як зазначили у Державній прикордонній службі України, відомстві, щоб знайти старовинні роботи, українські прикордонники організували дієву співпрацю з молдавськими колегами, що допомогло встановити можливих координаторів крадіжки. Прикордонники також з'ясували, що для приховування від слідства в Молдові картини були незаконно переміщені в Одеську область з використанням міжнародних поштових перевезень. Слідство також встановило членів транскордонної злочинної групи, серед яких були громадяни України, Молдови та Росії, а також осіб, які планували збувати полотна в Україні та Росії, - повідомляє УНІАН.

«Також під час оперативних заходів прикордонники отримали дані, що розшук картин знаходиться і в сфері інтересів ФСБ РФ, а злодії взяті російською стороною під свій контроль. Крім того, ФСБ планувала власну операцію з вивезення картин в Придністров'я, яке є підконтрольним Росії», - додали у відомстві.

Директор Департаменту оперативно-розшукової діяльності ДПС Петро Цигікал повідомив, що операція, яку проводили правоохоронці Італії, мала назву "Близнюки", оскільки в крадіжці цих творів були задіяні брати, один з яких був охоронцем в музеї. Злочинці зімітували напад на охорону і скоїли крадіжку. Вони виконували замовлення, яке отримали з одного з регіонів Росії, ймовірно, від одного з приватних колекціонерів з Чечні.

Останнє редагування Четвер, 12 травня 2016 09:24