×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

У Києві знайшли князівський палац 10 сторіччя

Вівторок, 17 травня 2016 12:12 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1859 разів
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Під час ремонту сходів біля Десятинної церкви (на розі Володимирської та Андріївського узвозу) відкопали частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі.

За повідомленням видання "Сегодня", палац був знайдений під час ремонту сходів. "Будівельники зняли підпірну стінку, щоб її зміцнити, була знайдена і відкрита частина фундаменту південного палацу, побудованого в кінці Х століття! Він зводився одночасно з Десятинною церквою за князя Володимира. Швидше за все, будівля була двоярусною та побудованою з каменю. Для чого її використовували, точних даних немає, але імовірно - для прийомів гостей та проведення урочистих прийомів високого рівня, тому є велика ймовірність, що там неодноразово бував і князь Володимир ", -  розказав науковий співробітник інституту археології НАН України Віталій Козюба.

За його словами, фундамент палацу - дуже цінний для історії Києва, оскільки об'єкт є найдавнішим кам'яним спорудженням періоду Київської Русі у Східній Європі, який можна побачити! (Фундамент Десятинної церкви засипаний, а територію в минулому році облагородили).

Загальна площа палацу була близько 500 кв. м (довжина стін - 40 на 6 м), але збереглося лише 7 м, з них відкрито для перегляду 5 м. Глибина фундаменту - близько метра. "Мерія і Мінкультури знають про відкриття фундаменту, і зараз вирішується питання про можливість його музеєфікувати. Наприклад, частина можна обробити необхідними речовинами, щоб не руйнувався, і помістити його під скло. Це могло б стати дуже цікавим об'єктом для туристів", - продовжив Козюба.

На об'єкті будівельники також знайшли людські кістки. "Знайдено 15 окремих фрагментів кісток. Це природно, адже навколо Десятинної церкви в XVII-XVIII століттях було величезне кладовище. Під час дореволюційних розкопок там було знайдено близько 500 поховань, а в 2005-2011 рр. - Ще більше сотні, тому це кістки від зруйнованих поховань на цвинтарі, яке було в три яруси ", - пояснив археолог.

Музеєфікації. Відновлення забору фінансує один з київських меценатів (вартість понад 10 млн. грн), і він не проти сплатити ще й музеєфікацію унікального палацу. "Меценат готовий додатково профінансувати музеєфікацію. Але висновки археологів та інших фахівців ми поки ще не отримали і без їх протоколів та рішень ми не можемо нічого починати робити", - пояснює голова громадської організації "Андріївський-Пейзажна ініціатива" Марина Соловйова.

У скільки обійдеться музеєфікація фундаменту, експерти поки не уточнюють, але, за попередніми підрахунками, в кілька сотень тисяч гривень.

Фото: А. Яремчук