«Врятовані скарби Італії» покажуть у Києві

Вівторок, 14 червня 2016 10:41 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1710 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Національному музеї мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків у Києві відкрилась очікувана виставка «Врятовані скарби Італії»

В унікальній експозиції представлені 17 картин з музею Кастельвеккіо у Вероні, що були знайдені українськими правоохоронцями та прикордонниками. Це унікальні культурні цінності – шедеври Рубенса, Пізанелло, Тінторетто, Белліні, Мантеньї, Карото та інших відомих майстрів.

У відкритті виставки взяв участь Президент України П.Порошенко. Він наголосив, що ця виставка стала можливою завдяки ефективній співпраці українських правоохоронних органів, прикордонників, працівників військової прокуратури та Генеральної прокуратури, Міністерства культури.

«В чому унікальність? Зазвичай, це знаходиться виключно в компетенції слідчих органів, бо є складна робота страхових компаній, реставраторів, захисту та безпеки. Але я радий, що внаслідок нашої співпраці сьогодні українська громада буде мати можливість ознайомитись з цими великими творами мистецтва», - зазначив Петро Порошенко.

Президент також наголосив, що ця виставка символізує відповідальне ставлення України до своєї культурної спадщини та надбань європейських народів. Глава держави нагадав, що у 2009 році в цьому ж музеї Ханенків італійські карабінери передали Україні артефакти часів Київської Русі, які контрабандним шляхом потрапили до Італії. «Це є справжнім дивом, що вдалося зберегти від пошкоджень викрадені картини», - додав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що по завершенню слідства твори мистецтва будуть передані в італійський музей. «Це є свідченням ефективної співпраці України та Європейського Союзу, України та Італії, а також тих дружніх стосунків та довіри, які є між нашими країнами», - зазначив Глава держави.

Президент подякував присутньому на заході меру міста Верона Флавіо Тосі, Посольству Італії в Україні, співробітникам музею Ханенків, працівникам правоохоронних органів, Міністерству культури.

У свою чергу, Посол Італії в Україні Фабріціо Романо подякував Президенту України та наголосив, що виставка ще більше зміцнить відносини між Україною та Італією. Він зауважив, що культурна цінність цієї виставки є найбільшою за весь час існування взаємних відносин обох держав.

Мер Верони Флавіо Тосі також подякував Президентові. Він зауважив, що для усієї країни ця подія є справжнім святом.

«Завдяки роботі правоохоронних органів і пана Президента Порошенка ця подія зміцнила відносини України та Італії», - підкреслив мер Верони.

У знак подяки Тосі офіційно оголосив, що усі українські громадяни зможуть відвідувати музеї Верони безкоштовно.

f56e934a41d1b0b48f2f0d419268e3fd 1465814261 extra large