×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з ID: 2112
Версія для друку

Донька Бориса Нємцова передала 700 тис.євро родинам загиблих українців

Понеділок, 27 червня 2016 09:17 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1514 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Жанна Нємцова, донька Бориса Нємцова, передала 700 тисяч євро для допомоги родинам Небесної сотні, медиків та журналістів, які загинули у зоні АТО, та багатодітним родинам загиблих бійців.

Ця сума – це кошти, з отриманої польської Премії Солідарності імені Леха Валенси. «Ми маємо кошти для 149 сімей. […] Кожна родина отримає близько 1 тисячі доларів у гривневому еквіваленті. Це може бути і більше – залежно від того, який відсоток податку доведеться сплатити. Ми будемо боротися за те, щоб якомога більше сімей звільнили від сплати податку», – розповіла Мартина Боґачик, заступник голови правління Фонду «Освіта для демократії», під час-прес брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.  «Ці кошти складають 80% суми, запропонованої Жанною Нємцовою, решту ми спрямуємо на юридичну допомогу для цих родин, щоб вони могли розібратися, на який статус має право загиблий. Важливо, щоб після такої страшної втрати люди почувалися юридично захищеними», – додала пані Боґачик.

Кжиштоф Становський, Президент Фонду Міжнародної Солідарності, нагадав, що Премію Солідарності заснували на честь 25-ї річниці з дня проведення перших плюралістичних виборів до польського Сейму. «Для нас це символ солідарності із народами, які допомагали нам у скрутний час», – зазначив він. «Минулорічна премія дуже гарно продемонструвала, що є суттю солідарності – це уміння спільно переживати горе. І це підтверджує, що людей єднає не національна приналежність,не громадянство, а спільні цінності», – зауважила пані Боґачик. «Те, що ці гроші від польського народу передаються росіянкою для родин тих, хто загинули на Донбасі та у Криму – це дуже важливо», – підкреслив Кжиштоф Становський. Мартина Боґачик додала, що Жанна Нємцова спільно із Польським центром міжнародної допомоги, планує також організувати ремонт шкіл у Харківській області, де навчаються діти переселенців.