×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

Україна закликає світ покарати окупанта

Четвер, 14 липня 2016 07:00 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 949 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У відповідь на вивезення 38 полотен Івана Айвазовського з Феодосійської галереї художника до Третьяковської галереї Москви Міністерство культури України оприлюднило заяву, у якій закликало світ покарати Росію за порушення міжнародного законодавства.

"Через грубе порушення РФ всім норм міжнародного законодавства, Включаючи ті, які випливають з окупації ними частини території України, наша держава позбавлена можливості будь-якого контролю за збереженням культурних цінностей на тимчасово окупованих територіях, а особливо тих, які є складовою державної частини музейного фонду України.

Ми ще раз наголошуємо, що відповідно до статті 5 Гаазької конвенції 1954 року країна-окупант має докладати можливих зусиль для забезпечення охорони і збереження культурних цінностей території, що окупує.

Відтак, Україна закликає широке міжнародне товариство, відповідні відомства іноземних держав та країн-членів міжнародних організацій призупинити співробітництво з російськими установами в сфері культури, якщо таким російським установам передаються рухомі культурні цінності, які незаконно вивозяться з території АР Крим та м. Севастополя, а також призупинити проведення іноземних виставок у таких російських музеях та виставок експонатів російських музеїв за кордоном", -йдеться у заяві.

Як повідомлялося раніше, 38 полотен Івана Айвазовського вивезено з Феодосійської галереї художника до Третьяковської галереї Москви нібито для проведення виставки.

Останнє редагування Четвер, 14 липня 2016 07:18