У Львові встановлять пам’ятник Василеві Стусу

Вівторок, 26 липня 2016 12:47 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 2974 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Пам’ятник українському поетові мають намір встановити за адресою вул. Повстанська, 14, на території львівської школи-гімназії міжнародних відносин імені Василя Стуса.

Так у вівторок, 26 липня, вирішив виконавчий комітет Львівської міської ради:

"Функції замовника на проектування, виготовлення та встановлення пам'ятника покладено на Львівський навчально-виховний комплекс імені Василя Стуса "Спеціалізована школа І ступеня – гімназія міжнародних відносин", - ухвалив виконком.

Відповідно до цього рішення, замовник займатиметься виконаням проекту пам'ятника та погодженням його в управлінні архітектури департаменту містобудування та управлінні охорони історичного середовища. Після погодження проектк буде виготовлено і встановлено пам'ятник.

Василь Семенович Стус — український поет, літературознавець, правозахисник.
       
Народився 6 січня 1938р. в селі Рахнівка на Вінниччині. Закінчив філологічний факультет Донецького педінституту, учителював, працював у газеті. 1963р. вступив до аспірантури Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР у Києві, звідки його було відраховано за протести проти арештів у середовищі української інтелігенції. Належав до т. зв. «шістдесятників» — опозиційно настроєних представників творчої молоді, які активно боролися за відродження національної культури, протестували проти реставрації сталінізму.
       
 1972р. В. Стуса арештовано разом з іншими українськими правозахисниками та засуджено до п'яти років таборів і трьох років заслання.
 Перебуваючи в ув'язненні в Мордовії, продовжував творити поезію, писав заяви-протести проти переслідувань інакодумців в СРСР.

1979р. повернувся до Києва, але через 8 місяців його знову заарештовано й засуджено на 15 років позбавлення волі. До засудження Василя Стуса причетний український політик, кум Путіна Віктор Медведчук, який був призначений державним адвокатом Василя Стуса на процесі.
       
Помер під час голодування в карцері 3 вересня 1985р. 19 листопада 1989р. відбулось перепоховання праху Василя Стуса в Києві на Байковому цвинтарі.