×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

Порошенко звернувся до Вселенського Патріарха Варфоломія задля автокефальної помісної української церкви Рекомендовані

Четвер, 28 липня 2016 11:02 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1138 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

28 липня 2016 року Президент України П.Порошенко взяв участь у спільній молитві та урочистих заходах з нагоди Дня Хрещення Русі-України, які відбулися на Володимирській гірці у Києві. У своєму слові він звернувся по Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням у визнанні актокефалії єдиної помісної Української церкви.

Глава держави зазначив, що князь Володимир як мудрий і далекоглядний державний діяч відчув могутній потенціал християнства і, зробивши вибір на користь хрещення Русі, заклав непохитний фундамент під українську державу. І перші єпископи й священики до Русі прибули саме з Константинополя, - повідомляє прес-служба Президента.

«Константинопольська Церква для нас була, є й буде Церквою-матір’ю, до якої ми, її чада, зверталися і будемо звертатися по допомогу, в тому числі у подоланні розділення, яке сьогодні болить православним українцям», - зазначив Глава держави.

Президент підкреслив, що Його Всесвятість Варфоломій доклав багато зусиль для організації історичного Святого і Великого Собору Православної Церкви, хоча його намагалися зірвати. Глава держави привітав успішне проведення Собору та прийняття важливих документів на ньому.

Петро Порошенко нагадав, що за останній рік мав нагоду зустрітися з Вселенським Патріархом і переконався, що Його Всесвятість молиться за Україну і думає над тим, як допомогти вирішити українські проблеми. Президент привітав присутнього на сьогоднішніх урочистих заходах високоповажного представника Його Всесвятості Варфоломія, архієпископа Тельміського Іова. «Перекажіть, владико, Його Всесвятості, що Православна Церква в Україні потребує невідкладної уваги з боку Вселенського Константинопольського Престолу. Він – єдиний, хто спроможний допомогти православним України об’єднатися та врегулювати канонічний статус Української Церкви в структурі світового Православ’я», - зазначив Глава держави.

Президент підкреслив, що згідно соціологічних опитувань дедалі більша кількість православних громадян України хочуть мати єдину помісну автокефальну церкву — «церкву, євхаристійно й молитовно поєднану, але адміністративно незалежну від інших церковних юрисдикцій. Це історичний тренд, який не може оминути й Україну».

Глава держави наголосив, що Україна не буде байдуже спостерігати за втручанням іншої держави в свої церковні справи, за її спробами використати в своїх інтересах почуття частини українських православних. Це стало однією з причин, чому Верховна Рада аргументовано звернулася до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні.

«Слід виходити з давнього канонічного принципу: громадянським та земельним розподілам нехай слідує і розподіл церковних справ», - підкреслив Петро Порошенко. За його словами, з великою надією в Києві сприйняли звістку про те, що Священний Синод Константинопольського Патріархату створює спеціальну комісію для розгляду заяви українського парламенту.

«Впевнений, що завдяки участі Його Всесвятості у вирішенні цього важливого питання між Українською Церквою та Константинополем складуться унікальні стосунки, які дозволять подолати чимало негативних тенденцій у житті сучасного Православ’я», - зазначив Глава держави.

У свою чергу, Високоповажний представник Вселенського Патріархату, архієпископ Тельміський Іов передав вітання від імені Святішого Вселенського Патріарха Варфоломія та від усієї Константинопольської Матері-Церкви.

«Від Константинополя древня Київська Русь прийняла хрещення. І Константинопольська Церква назавжди залишається Матір’ю Київської Церкви, яка перебувала у прямому підпорядкуванні Константинопольському Патріархату до кінця XVII століття», - наголосив представник Вселенського Патріарха.

Він також зазначив, що через «своє хрещення Київська Русь досягнула нового життя та отримала від Візантії не тільки встановлення церковного життя, але й все хороше та цінне для суспільства – письменність, мистецтво, освіту, закон, справедливість, мир і навіть скасування смертної кари».

«Подібно до матері, яка завжди піклується про своїх дітей, Свята і Велика Христова Церква, Вселенський Патріархат не перестає цікавитися долею України та її народу, молитися проти війни та насильства і діяти для відновлення миру, проти розділення і розколів, не перестає працювати для відродження єдності церковного тіла», - сказав архієпископ Тельміський Іов.

При цьому він підкреслив, що Православна Церква надає велику увагу міжконфесійному діалогу, особливо з усіма інославними церквами. «У такому дусі, в цей святковий день Вселенський Патріархат духовно з усіма вами і розділяю з вами усі страждання, які переживає ваша країна, але й радість сьогоднішнього святкування, молимося за мир в державі та єдність церковного тіла», - передав слова та благословення Патріарха Варфоломея посланець Константинополя.

У молебні та урочистостях також взяли участь керівники усіх українських церков, урядовці, воїни та ветерани АТО, волонтери.

Останнє редагування Четвер, 28 липня 2016 11:13