Українського журналіста Романа Сущенка схопили та утримують у московському СІЗО "Лєфортово" Рекомендовані

Понеділок, 03 жовтня 2016 05:15 Автор  Стожари Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1273 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Дуже погана новина: у московському СІЗО "Лєфортово" тримають українського журналіста, кореспондента Укрінформу в Парижі, Романа Сущенка. Його заарештовано в п'ятницю, 30 вересня у Москві за звинуваченням - в дусі НКВД - шпигунство на користь України.  

Інформація про арешт та утримання Сущенка зявилась на сайті суспільно-політичного руху "Відкрита Росія".

"Ми абсолютно випадково зустріли у камері карантинного відділення Лєфортовської в'язниці 47-річного громадянина України Романа Сущенка. Він розповів, що він журналіст, якого звинувачують у шпигунстві. Подробиць свого затримання і звинувачень, які йому пред'явили, Сущенко не зміг нам повідомити", - розповіла член ОНК Москви Зоя Свєтова.

Співробітники ''Лєфортово'' заборонили питати Сущенка про кримінальну справу. Він сказав правозахисникам, що під час затримання на нього чинили психологічний тиск, слідчий не дозволив йому зателефонувати додому і повідомити дружині про свій арешт. Слідство ФСБ надало йому державного адвоката. Сущенко попросив правозахисників зв'язатися із консулом України у Москві. Український консул уже підтвердив їм інформацію про арешт цього журналіста у Росії.

Як повідомляє українське національне агентство "Укрінформ" - "Роман на момент затримання перебував у відпустці і прибув до Москви в приватних цілях. Він був затриманий в Москві в день прибуття і, в порушення всіх міжнародних правил, про його затримання російська сторона не повідомила нікому - ні дружині, ні в дипломатичні установи, ні за місцем роботи. Про затримання Романа його дружина Анжела Сущенко, яка залишається у Франції, дізналася лише зранку в неділю, 2 жовтня, зателефонувавши родичам чоловіка після того, як він два дні не виходив на зв'язок. При цьому його родичі говорили вкрай обережно, натяками, уникаючи навіть слова «затримали»".

Сьогодні, до СІЗО "Лефортово" прибув російський адвокат Марк Фейгін де вимагатиме зустрічі зі своїм підзахисним Романом Сущенком.

"Я під'їхав до в'язниці Лефортово. Мені треба скласти ряд документів по справі. Вранці я вже буду в суді, потім - у слідчому управлінні ФСБ, а потім - поїду до в'язниці знову", - повідомив адвокат.

Зазначимо, що наразі у Кіровській області відбуває покарання за шпигунство на користь України Валентин Виговський (засуджений на 14 років). У Башкирії відбуває 12-річний термін Віктор Щур - громадянин Росії, якого також звинувачують у шпигунстві на користь України.