×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з ID: 2112

Франція нагородила професора Львівського університету

Середа, 19 жовтня 2016 08:22 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1073 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Франція нагородили українського ученого-мовознавця, професора Львівського національного університету імені Івана Франка Романа Помірка орденом офіцера Академічних Пальм. Цю відзнаку понад 200 років тому заснував Наполеон, нині Міністерство освіти Франції присвоює її за значні заслуги в освіті і науці.

Нагороду львівському професору сьогодні під час урочистої Академії у Франковому університеті вручила Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон,  - повідомляє ZIK.

Перед тим, як прикріпити на лацкан піджака Романа Помірка орден, Ізабель Дюмон зазначила, що він вже багато років є вірним університетові імені Івана Франка, виховав не одне покоління студентів, сприяючи поширенню французької в Україні.

«Уже впродовж двох сотень років почесну відзнаку, про яку ми сьогодні говоримо, присвоюють особам, які працюють в академічному і професійному середовищі, за їхній внесок у розповсюдження французької традиції у світі, за виховання нових поколінь і за розвиток стосунків їхніх країн з Францією. Значення діяльності Романа Помірка вимірюється не тільки його роботою для кафедри, але і внеском, який він зробив для усіх викладачів і студентів», – зазначила Ізабель Дюмон.

Посол Франції також додала, що у житті професора є дві великі любові – до дружини та до французької мови.

Роботі у Львівському національному університеті Івана Франка Роман Помірко присвятив 43 роки життя. Він розпочинав кар’єру асистентом кафедри французької філології, здобуваючи наукові звання, працював заступником декана та деканом факультету іноземних мов, нині завідує кафедрою французької філології. Окрім того, кілька років Роман Помірко був професором Анжуйського університету у Франції та почесним президентом «Альянс франсез» у Львові. Він також є академіком Академії Вищої школи України.

Останнє редагування Середа, 19 жовтня 2016 08:35