×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2112

У Львові звучала українсько-польська молитва примирення

Четвер, 03 листопада 2016 10:16 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 866 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

1 листопада, в День усіх святих, на Личаківському цвинтарі відбулася щорічна українсько-польська Молитва примирення, яку 2002 року започаткували кардинал Гузар і кардинал Яворський.

Урочисту екуменічну Службу божу відправляють щороку на меморіалі «Львівських орлят». Українці спільно з поляками моляться за полеглих в українсько-польській війні 1918-1919 років на польському меморіалі та на сусідньому Меморіалі Української Галицької Армії, - повідомляє Українсько-польський портал.

Окрім того, у Львові сьогодні вшановують річницю створення ЗУНР. Отці всіх християнських конфесій також відправили спільну екуменічну панахиду біля поля Почесних поховань № 76 – на місці спочинку загиблих воїнів АТО.

В урочистостях узяли участь мер Львова Андрій Садовий, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, Львівського облради Олександр Ганущин, Генконсул Республіки Польща у Львові Вєслав Мазур, консул Мар’ян Орліковскі, інші працівники Генконсульства та представники громадськості. Вони поклали квіти до Меморіалу УГА, могил Держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, коменданта Січових Стрільців Михайла Галущинського, керівника і засновника «Пласту» Олександра Тисовського, воїна УГА Северина Левицького та президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича. Також запалили лампадки на могилах загиблих під час конфлікту на Донбасі та на «Цвинтарі орлят».

У рамках щорічної акції «Світло пам’яті для Личаківського цвинтаря», яка відбувається за ініціативи Генконсульства Республіки Польща у Львові, активісти сьогодні також запалили лампадки на забутих і занедбаних могилах Личаківського цвинтаря та поклали віночки на могилах відомих поляків.