Міжнародні компанії планують будувати сонячні станції в Чорнобильській зоні

Вівторок, 17 січня 2017 12:23 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 742 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Останні півроку українське Мінекології веде активні переговори з інвесторами про розміщення сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні відчуження. Інвесторів приваблюють знижені рентні ставки на землю і готові лінії електропередач, які спочатку створювалися для ЧАЕС. Серед 39 груп, що бажають отримати дозвіл на установку сонячних панелей потужністю близько 2 ГВт, 13 міжнародних інвесторів.

Про це міністр екології Остап Семерак розказав в своєму інтерв'ю виданню Bloomberg, - повідомило Ain.

«Ми отримали запити від бізнесів, які зацікавлені в оренді землі для будівництва сонячних станцій. Ми не розраховуємо на прибуток від використання землі, а хочемо отримати вигоду від інвестицій », - повідомив міністр виданню.

Серед іноземних інвесторів вже відомі -  китайські GCL System Integration Technology Co Ltd. і China National Complete Engineering Corp. Вони планують побудувати сонячні станції потужністю 1 ГВт в кілька стадій. Тепер стало відомо, що в проекті зацікавлена ​​німецька фірма, яка спеціалізується на будівництві станцій на основі відновлюваних джерел енергії. Вона подала заявку на установку 500 МВт, повідомив Семерак, відмовившись назвати компанію. Інші пропозиції стосуються споруди дрібніших СЕС потужністю близько 20 МВт. Крім китайських і німецької компанії, заявки подали фірми з Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусі та України.

«[Компанії] запросили від 20 до 1 000 гектарів для своїх проектів», - заявив міністр. Він також додав, що для залучення іноземних інвестицій держава знизила ренту в зоні відчуження на 85%. Крім цього, в Україні до 2030 року діє фіксований зелений тариф, який буде поступово знижуватися щороку. Проекти, які укладуть договори в 2017 році, будуть отримувати 17 євроцентів за кіловат енергії.

Ще один аргумент на користь будівництва сонячних електростанцій - лінії електропередач, спочатку прокладені для четирехгігаваттной ЧАЕС. Тепер держава досліджує питання, як вони впораються з переривчастим напругою СЕС. Семерак також повідомив Bloomberg, що міністерство намагається знайти баланс між бажанням отримувати електроенергію з відновлюваних джерел і тим, як це відіб'ється на платіжках споживачів. Так, в Німеччині громадяни зобов'язані підтримувати поновлювані джерела в рахунках за електрику. За минулий рік вони заплатили рекордні 25 млрд євро.

Фінансування будівництва СЕС на території Чорнобильської зони розглядає і один з основних донорів України - ЄБРР. Для інвестицій у нього є кілька умов: будівництво повинно проходити в безпечному середовищі (майданчики повинні будуть пройти відповідний аудит), а проекти повинні бути економічно життєздатними. Про це виданню заявив представник банку Антон Усов.

Нагадаємо, що в листопаді китайські компанії GCL System Integration Technology і China National Complete Engineering Corporation повідомили про спорудження в зоні відчуження СЕС потужністю 1 ГВт. Почати будівництво вони планують вже в цьому році, а загальна сума інвестицій з їх боку повинна скласти $ 1 млрд.