Павло Клімкін:"Я не бачу сенсу у зм'якшенні санкцій" Рекомендовані

П'ятниця, 03 лютого 2017 10:05 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1340 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Нещодавно Міністр закордонних справ Павло Клімкін дав інтерв'ю  австрійському журналу "Профіль", в якому розповів про своє бачення політики щодо Росії.

Німецькою читайте за посиланням.

Профіль: Наскільки важливими для України є санкції ЄС проти Росії?

Павло Клімкін: Санкції ЄС є однією з двох причин того, що Росія не набагато ближче підступилась до кордонів Євросоюзу. Перша причина – це готовність України оборонятись. Друга – це відчуття того, що будь-яке порушення міжнародного права матиме фінансові наслідки. Якби не було санкцій, спокуса «творити факти на місці» була б для В.Путіна набагато більшою. Не слід забувати також про моральний аспект. Санкції є єдиною рисою між добром і злом, миром та війною, яку в цій ситуації було проведено Євросоюзом. Немає санкцій - немає і різниці між добром і злом, можна робити все, що забажаєш.

Профіль: Чи має сенс запропоноване австрійським міністром закордонних справ С.Курцом покрокове зняття санкцій?

П.Клімкін: Я сенсу не бачу. Росія наполягає на тому, що вона не є жодною стороною конфлікту, не демонструє жодного каяття чи готовності виправити те, що вона натворила. Себто ми хочемо підсолодити Росії те, про що вона навіть не хоче слухати. Ми робимо крок назустріч тому, хто й далі наполягає на своєму праві перекроювати кордони Європи і на власний розсуд нападати на своїх сусідів. Ми ніби хочемо стимулювати злочинця, аби той цього року вбив менше, ніж минулого. Хіба це не схиблена логіка?

Профіль: Що, на Вашу думку, було б правильною логікою?

П.Клімкін: Правильною логікою було б змусити злочинця повернутись до основ міжнародного права та виправити свої злочини. Лише потім можна було б розмірковувати про пом’якшення кари.

Профіль: Що мусіла б зараз робити Росія?

П.Клімкін: Зовсім просто. Вивести з Донбасу свої війська – незалежно від того, у "відпустці" вони чи ні, повернути Україні контроль над українським кордоном, де-окупувати Крим. Це для початку.