Версія для друку

Новий посол США в Україні Джеффрі Пайєтт прийняв присягу Рекомендовані

Четвер, 01 серпня 2013 06:58 Автор  Орест Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1918 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У вівторок 30 липня у приміщенні Державного департаменту у Вашингтоні прийняв присягу Джеффрі Пайєтт на посаді посла Сполучених Штатів Америки в Україні. В найближчому майбутньому новий посол планує приступити до своїх обов'язків в Україні - повідомляє офіційний сайт Української православної церкви США, представники якої були присутні на церемонії ().

Після церемонії присяги новий посол звернувся зі словами вдячності до присутніх, серед яких були голова Консисторії УПЦ США єпископ Даниїл та отець Василь Пасакас.

Пайєтт – кар’єрний дипломат, який раніше працював заступником посла США в Індії, генеральним консулом в Гонконзі, віце-консулом в Гондурасі.
 
20 червня, під час слухань у комітеті Сенату з міжнародних відносин Пайєтт пообіцяв, що у разі затвердження його послом, він буде спонукати українську владу виконати всі умови ЄС для підписання Угоди про асоціацію: «Якщо мене затвердять, я буду закликати український уряд негайно діяти, щоб скористатися історичним шансом реалізувати надії щодо європейської інтеграції і виконати вимоги ЄС для підписання Угоди про асоціацію. Україна одержує величезні переваги від підписання Угоди про асоціацію, а особливо договору про вільну торгівлю. І є певні умови для його підписання, зокрема припинення вибіркового політичного переслідування і особисто Тимошенко».

Нагадаємо, Сенат затвердив Пайєтта на посаді посла США в Україні 9 липня. Він замінить Джона Теффта, який приступив до виконання своїх обов’язків в Україні 20 листопада 2009 року.

Колишній посол США в Україні Джон Теффт сказав журналістам: "Ви знаєте, що сенат вчора затвердив нового посла Джеффрі Пайятта. Там ще певна робота в штатах повинна пройти відносно консультацій".

При цьому він зазначив, що в посольстві в Києві нового посла чекають вже в серпні.

До призначення послом в Україні Джеффрі Пайятт займався відносинами США з країнами Азії та Латинської Америки. Досвіду на просторі СНД він не має.