Подяки за жертовність, за патріотизм і любов до України Рекомендовані

П'ятниця, 21 квітня 2017 18:20 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 4338 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Якщо сухо  і коротко, то так:

За самовіддану та активну волонтерську  діяльність, спрямовану на захист українського народу, свідому громадянську позицію, за значний внесок в становлення сучасної національної ідеї, патріотизм , жертовнисть та любов до України- вчора в посольстві України в Латвії відбулась урочиста подія вручення подяк і нагород  волонтерам, активістам-патріотам України і Латвії.

Подяки від Конгресу українських націоналістів За незмінну повагу до України, активну підтримку українського народу у боротьбі за територіальну цілісність Української держави, свободу і демократію. За принципову позицію щодо анексії Криму та засудження збройної агресії Російської Федерації  проти України" отримали:

Янис Ієсалнієкс, Ієва Преймане, Андріс Ругеліс, Яніс Фелдманіс, Айна Гайліте, Рітварс Янсонс, Лигіта Вірцава, Рената Кушнарчук, Казимірс Джапаровс, Едгарс Янсонс, Андрейс Анцанс.

Геннадій Корольов, представник Конгресу українських націоналістів вручив Народну відзнаку, орден " Єдність та воля" голові Конгресу українців Латвії Миколі Павлюку, і медаль " За вірність національній ідеї" Тетяні Лазді.

Медалями " За жертовність і любов до України" від Української Православної Церкви Київського патріархату нагороджені:

Яна Стрелєца, Уна Томіча, Яніс Домбрава, Ейнарс Цилінскіс, Ерікс Еріксонс, Даце Калниня, Зане Лейкума, Арніс Размінович та Айнарс Тамісарс.

Медалі " За благодійність" отримали Марія Карпусь та Надія Херцога.

Медалями " За відродження України" (за представленням Конгресу українців Латвії) нагороджені: Модріс Брієдис, Атис Клімович, Імантс Лієпіньш, Андріс Яунземіс, Оксана Томіча.

Про кожного з цих людей, про  їхню допомогу і підтримку-можна розповідати й розповідати...

Надія Херцога з Алуксне. Три роки ми спілкувались по телефону і познайомились тільки вчора.Три роки Надія  і небайдужі люди  з Alūksnes un Apes novada fonds збирають, пакують і привозять в Ригу  гуманітарну допомогу, яку ми передаєм в Україну, в основному дитячі речі та взуття.

Невгамовну Марію Карпусь знають волонтери Латвії і України. Це вона варить-парить-консервує і відправляє  хлопцям з ДУК варення і салати, це вона пригощає варениками поранених, які лікуються в Латвії, це вона дбає про шкарпетки і халати, про простирадла шпиталям.

Андріс Яунземіс. Волонтер з Лієпаї. Яніс з українцями на акціях в Ризі і в Мюнхені, організує виставки про Україну, збирає допомогу для ДУК, закуповує амуницію для солдат і відправляє в Україну.

Модріс Брієдис, голова Фонду Speciālo palīglīdzekļu parks. Це дякуючи Модрісу ми відправляємо в Україну спеціальне медичне  обладнання для госпіталів і лікарень.І чекаємо на звіти від Альбатросу :)

Оксана і Уна Томічі. Мама і донька. Донька і онука висланих в Сибір латишки Анни Рутки  і українця Івана Томіча, які там покохали один одного й побралися, де в засніженому Омську народились доньки Оксана і Ірена, де вчили їх любити Україну і Латвію та мріяли повернутись на Батьківщину. Повернутись  змогли лише в 70 роках, вирішили жити в Латвії, а в Коломию іздили  до родичів в гості. Сьогодні  Ірена  живе на Волині, а Оксана з мамою ( тата Івана не стало кілька років тому) і Уна-в Ризі. Оксана і Уна-активісти Конгресу українців Латвії, для яких патріотизм, жертовність, національна самосвідомость-не слова, а почуття. Підтримувати і допомагати Україні-як дихати.

Даце, Гінта, Ієва, Лигіта, Яніс, Ерікс, Яніс, Ейнарс, Едгарс, Казимірс, Яніс,  Андрейс з партії Національне об’єднання-з нами  разом на всіх акціях на підтримку України і проти Російської агресії. В грудні 2013 Яніс Домбрава з трибуни Майдану звернувся до українців українською мовою.  Ці люди перші відгукуються, коли збираєм кошти на лікування поранених, піклуються про них в лікарнях, допомагають солдатам з ДУК. З грудня 2013  прапори України і Латвії разом.

Яна Стрелєца  очолює Фонд підтримки України  ( медаль вручимо , коли  повернеться з відрядження)-народилась в Латвії,  мама-латишка, а тато, лікар анестезіолог-реаніматолог — Стрілець Леонід Павлович з села Стрільці Білопільського району Сумської області.

  В далеких 70 роках  у Москві, на курсах підвищення кваліфікації  лікар-анестезіолог  з Сум  зустрів  Ілзе  -лікарку з Латвії​. Зустрів, щоб не розлучатись, щоб народити і виростити  доньку Яну, навчити її української мови,  щоб виховати її справжньою ЛЮДИНОЮ, щоб дочекатись онуків Ореста і Даночку (Орест і Дана  вчаться в Ризькій українській школі). Леонід Павлович Стрілець пішов за обрій минулого року, та я знаю, що він  пишається своєю донькою, він бачить, скільки зусиль докладає  Яна, допомагаючи пораненим хлопцям з рідної України, він чує, як дякують Яні десятки українських бійців, як дякують Яні матері, їхні дружини і діти.

Імантс Лієпіньш і Атис Клімович -латвійські журналісти, часто бувають в Україні,  волонтери, автори числених статей в місцевих ЗМІ про  події на  Майдані і в  АТО . Імантс Лієпіньш -автор книги " Україна. Життя, смерть і внутрішня революція". Атис  Клімович з однодумцями -волонтерами  і сьогодні в Україні з гуманітарною допомогою дітям Небесного легіону Волині.(більше тут: Меценати для солдата)

 

Айна Гайліте- журналіст газети  Latvietis, що в Автралії,  фотограф. Вже й не пам’ятаємо, коли вперше активісти Конгресу попали в об’єктив її камери, та тепер про нас читають австралійські латиші, а ми маємо чудові світлини наших заходів.

Тимчасово повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк передала Миколі Павлюку президентський подарунок-вишиванку.

Ось скільки разів вчора в посольстві України в Латвії пролунало : Слава Україні! Героям слава!

Більше світлин Айни Гайліте і Яніса Фелдманіса в альбомі.

Останнє редагування П'ятниця, 21 квітня 2017 18:33