Експертиза підтвердила: голос на записах щодо MH17 належить російському офіцеру Дубинському (Хмурому)

Вівторок, 25 квітня 2017 10:05 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1149 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Голос організатора транспортування по території Донбасу комплексу «Бук», з якого був збитий літак рейсу MH17, належить російському офіцеру Сєрґєю Дубінському. До відповідного висновку в своєму розслідуванні дійшла редакція російського видання «Новая газета», - пише «Українська правда».

Як відомо, дослідницька міжнародна пошукова мережа Bellingcat раніше оприлюднила доповідь, в якій йдеться про те, що перевезення установки «Бук», з якої імовірно було збито літак рейсу MH17, здійснював відставний російський генерал-майор Сєрґєй Дубінський відомий під псевдонімом «Похмурий» («Хмурый»).

Раніше також був опублікований запис телефонної розмови «Похмурого» про катастрофу MH17.

Під час підготовки матеріалу журналіст «Новой газеты» поговорив з Дубінським по телефону, а потім відправив зразки аудіозаписів експертам з аналізу мови з Інституту нейрології та фізіології Гетеборзького університету в Швеції (Institute of Neuroscience and Physiology, University of Gothenburg).

Аналіз був проведений в лабораторії Voxalys (здійснює криміналістичні експертизи на замовлення прокуратури, поліції та судів Швеції) методом «сліпого тесту» без занурення в контекст і відповідно до інструкцій Міжнародної асоціації криміналістичної фонетики і акустики (IAFPA).

Експерти не були обізнані з тим, коли, кому і з якого приводу говорилося те, що було надано їм в якості матеріалів для дослідження.

Керував дослідженням криміналіст-аналітик і член виконкому IAFPA Йонас Лінд.

Шведські фахівці проаналізували виключно технічні (акустичні) параметри: тон, частоту і тембр голосів. Для оцінки подібності експерти з Гетеборзького університету використовували дев'ятибальну шкалу, затверджену Шведським національним експертно-криміналістичним Центром.

+4 відповідає найвищій мірі збігу досліджуваних голосів («за надзвичайно високою ймовірністю голоси на записах належать одній людині»), -4 - найменшому («голоси з надзвичайно високою ймовірністю належать різним людям»), а нейтральний показник в 0 балів говорить про неможливість експертів розрахувати ймовірність подібності/відмінності.

Витративши 10 днів на дослідження, шведи підготували криміналістичний висновок, в якому повідомили, що записи представляють невелику, але достатню для висновків кількість матеріалу.

«Таким чином, результати їхніх дослідження підтримують гіпотезу про те, що порівнювані голосові зразки належать одній і тій самій людині - +2 бали», - повідомляє «Новая газета».

«Вказаний суворо технічний аналіз та інші зібрані нами свідоцтва підтверджують, що голос організатора транспортування комплексу „Бук” по території Донбасу „Похмурого” належить російському офіцеру Сергію Дубінському», - наголошується в матеріалі.

Нагадаємо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 в Донецькій області.

Загинули 298 осіб, що перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.