«Вбивці, всі ви будете в Гаазі!» – відповідь російському дипломату у Будапешті Рекомендовані

Середа, 03 травня 2017 08:30 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 2501 разів
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Справжній скандал зчинився у неділю у столиці Угорщини. Російського дипломата звинуватили у відвертій брехні та смерті українців.

26 квітня у Будапешті відбулася презентація документального фільму "Померти за Україну", знятого угорськими кінематографістами (режисер Атілла Чарнаї, продюсер Фружина Скрабскі). Стрічка розповідає про закарпатців, в тому числі угорців, які загинули, захищаючи Україну від російського агресора.

Як повідомлялося, під кінець презентації на сцену без запрошення вийшов радник посла РФ Ігор Севастьянов. Він виступив від імені російського посольства, - поділилося подробицями зі "Стожарами" Mukachevo.net.  Більшість глядачів сприйняли цей виступ як провокацію і миттєво зреагували на брехню дипломата.

Радник посла РФ стверджував, що на сході України нема російських солдат і це все вигадка української преси.
– Російське телебачення постійно повідомляє про те, що російське населення на Донбасі зазнає серйозних втрат. Вони страждають і вмирають через напади з боку українських урядових військ. Ці записи можуть бути шокуючими, але ви їх також повинні подивитися. Що вже казати про українських націоналістів та екстремізм ... Або про погром у Одесі у 2014 році... Ви повинні також говорити про це, - заявив Севастьянов після презентації фільму.

Однак одразу отримав жорстку відповідь із залу, де знаходилися в тому числі й матері загиблих закарпатців-воїнів АТО.

– Вам має бути соромно за свої слова! Ви вбивці, справжні вбивці. Маєте вибачитися перед матерями, які втратили своїх синів від російської зброї. Як ви можете дивитися їм у очі? - запитали глядачі у російського радника.

Не стримала емоцій навіть голова Європейського конгресу українців Ярослава Хортяні, яка емоційно вигукнула російському дипломату, який швидко збирав свої речі й втікав: "Всі ви будете в Гаазі!"

Останнє редагування Середа, 03 травня 2017 08:51