Росія штучно змінює демографічний склад Криму Рекомендовані

Середа, 14 червня 2017 07:42 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 1516 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Схоже, що Росія придумала нову тактику ведення тої дивної війни проти України, яка почалася з окупації Криму. Мова йде про цілеспрямовану зміну демографічного складу окупованого Криму, з тим, щоб повністю викорінити все українське та кримськотатарське, замінивши на "русский мир". Але якщо у 1948 Сталін вирішив це ціною десятків тисяч життів нескорених кримських татар під час примусової депортації, Владімір Путін вирішив вдатися до прихованої демографічної окупації.

Росія постійно нарощує військовий потенціал на території анексованого півострова Крим. Це може стати загрозою не лише з точки зору можливої агресії Росії на материкову частину Україну, а й з точки зору змін етнічного складу населення даного регіону.

Про це розповів заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

13 червня під час щорічної зустрічі з європейськими партнерами у рамках діалогу з питань прав людини між Європейським Союзом і Україною він заявив: "«Величезне питання – збільшення військового потенціалу Росії на території Криму. Росія завозить велику кількість кадрових військових. Зрозуміло, що родини переїжджають  в Крим жити разом з військовими. Переїжджають не на день і не на два. Таким чином Росія повторює кроки Радянського Союзу – штучно змінює демографічний склад цілого регіону. Це неприпустимо. Це грубе порушення міжнародного законодавства».

Він також додав, що Росія блокує українські сайти, які надають громадянам на анексованих територіях можливість вивчати українську мову, літературу, історію, готуватись до складання іспитів в українські вищі навчальні заклади.

Крім того, Георгій Тука наголосив, що міністерство виступає за розширення прав абітурієнтів Криму на пільговий вступ за спрощеною процедурою до вищих навчальних закладів на території всієї України, а не лише в окремих областях.

Останнє редагування Середа, 14 червня 2017 08:02