Латвійські гостини для дітей з Маріуполя

Середа, 12 липня 2017 20:09 Автор  Опубліковано в Україна у вогні Прочитано 2108 разів
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Сім днів, з 3 по 10 липня, в Латвії на відпочинку перебувала група дітей з Маріуполя. Українські діти жили в сім’ях, де про них  піклувалися і годували, а вдень зустрічалися всі разом, щоб знайомити з Латвією і бавити smiley

Із жаркого приазов’я дітлахи попали в балтійське літо, то дощове, то сонячне і вітряне, з температурою , що не піднімалась вище 20 по Цельсію, і перші дні трішки мерзли.

Вівторок -поїздка у Вентспілс до Балтійського моря, аквапарк, прогулянки містом

 

Середа-зустріч з мером міста Бауска Райтисом Абелнієксом в міській ратуші і українська пісня в подарунок, екскурсії в музей ляльки і в Бауський замок та автомузей. Багато теплих слів почули малі українці від мера міста, і дякуючи за пісню, Райтис Абелнієкс сказав, що в міській ратуші буває багато гостей, часто лунають музика і пісні, але українська пісня-вперше. І жовто-блакитний прапор над Баускою, який хлопці розгорнули на вежі замку-теж вперше.

   

Четвер-Юрмала, прогулянка вулицею Йомас до моря, морозиво, фото на згадку і парк розваг.Ну як же без них smiley

Прапори України, Латвії і Маріуполя були з нами щодня. І дякуючи Латвії за допомогу і підтримку України, діти поклали квіти до монументу Свободи-символу Латвії. І заспівали гімн України на одній із вуличок старої Риги, де вуличні музиканти, взнавши, що ми українці, заграли Ще не вмерла України ні слава, ні воля.

 

Екскурсія Вецригою, панорама міста з вежі церкви Петра (тої, що з золотим півником) , обід і атракціони в комлексі відпочину Lido; і на солодке- екскурсія в музей шоколаду фабрики Laima, з дегустаціями, розвагами, фотографуванням.

Субота-латвійська Швейцарія, містечко Сігулда-зустріла дітей теплом і сонцем. Чудовий екскурсовод Айга Аузиня розповідями про Сігулду і Латвію, латиськими народними піснями-дайнами зачарувала всіх і дорослих, і малих. Парки і замки Сігулди, річка Гауя, печера Гутманя... і парк Тарзан ( «ура» та очі дітей-то треба було чути і бачити).

Неділя- день в сім’ї. «Мами» дозволили дітям поспати трохи довше, а далі- за новими враженнями: хто в ботанічний сад, хто-в зоопарк, хто-в ліс казок.

  

Понеділок-серйозний день.

Екскурсія в Саейм Латвії, зустріч зі спікером парламенту Інарою Мурнієце, слова підтримки від Латвії, подарунки, слова подяки від українців.... фото на згадку.

 

Українська греко-католицька церква в Ризі, молитва о. Романа Сапужака, свічечки за рідних.

Квіти Тарасові. Гімн України.

Зустріч у посольстві України в Латвії з українськими дипломатами. Подарунки. І українські пісні від маріупольців. І знову подарунки. І фотографування, і слова подяки, і прощання....

Це-стисло. А насправді емоцій багато. І в дітей, і в тих, хто організовував, допомагав, піклувався. Це було потрібно дітям. Відпочити і  побачити, як живуть люди , відчути підтримку і любов до України і українців, захотіти змінювати країну, змінювати себе, батьків, жити за законами і багато вчитися.  І нам. Бо Україна в серці, бо хочемо бачити Батьквіщину квітучою і вільною.Таку Україну будувати цим дітям.

Ці гостини  були б неможливими без денно-нощної підтримки і допомоги дипломатів посольства України в Латвії, без допомoги фірм Ecolines Olimp, які забезпечили безкоштовну дорогу Київ-Рига і Рига-Львів, без людей, які прийняли дітей в свої сім’ї, без людей, які пожертвували гроші для гостини, допомогли з обідами, екскурсіями, подарунками.

Низький уклін і сердечна подяка ВАМ: Аліса Подоляк, Андрій Страшний, Руслан Цеков, Володимир Іваницький, Оксана Рогальська, Тетяна Лазда, Микола Павлюк, Уна і Оксана Томичі, Роман Пастернак, Олександр Петенко, Іван і Люба Микитин, Ерікс Еріксонс і Вікторія Притуляк, Андрей Анцанс, господарі туристичного комплексу Miķelis  і авто музея, Ольга Берга і Український центр молоді та дітей в Латвії, Райтис Абелнієкс і Бауський інформаційно-туристичний центр, Айга Аузиня і Сігулдський інформаційно-туристичний центр, парафіяни і священик УГКЦ в Ризі, Український народний театр в Ризі .

Спасибі мамам і татам, що довірили нам свої дітей. Спасибі волонтерам координаційного центру патріотичних сил Новий Маріуполь, що привезли до нас малих українців.

Світлини Еріка, Тетяни, Володимира, Руслани, Дар’ї- тут 

П.с. В сім’ї діти привезли подаруночки, зроблені своїми руками. Ось ці  живуть в Єлгаві.

 

Останнє редагування Середа, 12 липня 2017 21:07